Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


5 Kredilik Ders Kaç Puan Getirir

5 Kredilik Ders Kaç Puan Getirir

Üniversite öğrencileri için her zaman bir kâbus olan derslerden kalma durumu özellikle insanlar yaz tatiline gittiklerinde kendilerini yine okula gitmek zorunda bırakan bir durumdur. Düşük gelen dersleri bilerek bütünlemeye bırakan ve bu sayede ortalamalarını da arttırabileceklerini bilen öğrenciler çoğu zaman taktiği uygulayabilmektedirler. Özellikle 5 kredilik ders kaç puan getirir veya hangi dersi bütünlemeye bırakmak mantıklı olacaktır gibi soruların yanıtlarını arayan öğrenciler çoğu zaman daha doğru kararlar verebilmektedirler.

Kredi Yükseltme Yolları

Genellikle ortalamaları düşük olan öğrencilerin uyguladıkları bir taktik olan yüksek kredili dersleri bütünlemeye bırakıp daha yüksek notlar alma seçeneği çoğu zaman başarılı olmaktadır. Bu derslerden alacakları notlardan sonra genel ortalamaların yüksekliği daha da rahatlayacak olan öğrenciler özellikle yaz okullarında ellerinden geleni yapmaktadırlar. Her üniversite öğrencisi için geçerli olan bu kural özellikle ortalamalarından memnun olmayan ve bu sayıyı daha da yükseltmek isteyen kişiler için çok önemli bir fırsattır.

Düşük Kredi Sorunu

Genel olarak normal okul döneminden daha kolay olduğu düşünülen yaz okulları üniversite döneminde birçok öğrencinin değerlendirmek istedikleri fırsatlara dönüşmektedir. 5 kredilik ders kaç puan getirir veya hangi dersleri bütünlemeye bırakmak daha mantıklı olacaktır gibi sorular mutlaka doğru bir şekilde yanıtlanmalı ve bu konuda her zaman doğru kararlar verilmelidir. Bu sayede genel ortalama daha da yükselebilir ve not konusunda yaşanan sıkıntılar kısa zaman içinde kolay bir şekilde çözülebilir.


, , ,