Bankalar

Anadolubank

Anadolubank

Anadolubank, 1997 yılında yapılan özelleştirme idaresi satışlarında Habaş Grubu tarafından satın alınmıştır. Satın alma işlemlerinden sonra 3 şubesi hemen çalışmaya başlamıştır. 2013 yılında ise bankanın şube sayısı 116’ya ulaşmış ve çalışan sayısı ise 2100 civarına çıkmıştır.

Anadolubank, kredilerini çoğunlukla küçük ve orta büyüklükteki esnaflara vermektedir. Esnaflarımıza kısa ve orta vadeli olarak işletmenin sermayesi ve ticaret faaliyetleri için lazım olan finansman kredileri olarak sağlamaktadır.

Banka ayrıca bireysel müşterilere de uygun seçeneklerde kredi sağlamışlardır. Anadolubank, müşteri sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Bu sebeple de bankanın çalışan sayısı her geçen gün artmaktadır.

Anadolubank ayrıca Hollanda’da kurduğu ortaklıklarla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Anadolubank’ın Ortakları Kimlerdir?

Bankanın en büyük hissedarı olarak Habaş Grubu dikkatleri çekiyor. Habaş Grup’undan sonra ise ikinci sıradaki en büyük hissedar ise Mehmet Rüştü Başaran’dır. Üçüncü hissedar ise Aysel Başaran’dır.

Anadolubank Yönetim Kurulunda Kimler Vardır?

Yönetim kurulu başkanı, şirketin hissedarlarından biri olan Mehmet Rüştü Başaran’dır. Bankanın başkan vekilliğini ise Pulat Akçin yapmaktadır. B. Gökhan Günay ise bankanın genel müdürlüğünü yapmaktadır. Engin Türker ve Fikrîye Filiz Haseki ise bankanın üyeleri arasındadır.

Anadolubank’da İşlemler Yapacaklar İçin Bilgiler?

Anadolubank’ın EFT kodu 0135’tir. SWIFT kodu ise ANDLTRIS’dır. Anadolubank’da hesap açtırmak isterseniz bankanın resmi hesabına başvurabilirsiniz veya size en yakın yerdeki şubeyi yine internet şubesinden öğrenerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Tavsiye Konumuz

Kapalı
Kapalı