Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Borçları Tek Bankada Toplamak

Borçları Tek Bankada Toplamak

Banka müşterileri, bankacılık ürünleri kullanımından doğan borçları için; kendi belirledikleri günlerde, birden fazla ödeme yapabiliyor. Farklı bankalara ya da bankacılık ürünlerine olan borçlar; müşterilerin daha fazla faiz ödemesine ve kredi puanlarının aşırı borçlanmadan ötürü düşmesine neden olabiliyor. Bu tarz sorunlar yaşayan banka müşterileri; borç transfer kredisi başvurusu yaparak, dağınık bankacılık borçlarını (kişisel borçlar ya da bankalar dışındaki kurum borçları krediye dahil edilmiyor) tek kredide toplayabiliyor.

Borç Transfer Kredisi Genel Şartları

Borç transfer kredisinden yararlanmak isteyen banka müşterilerinin; kredi puanlarının ve düzenli gelirlerinin, borç transfer kredisi kullanmaya elverişli olması gerekiyor. Yasal takip sürecinde olan müşteriler için olumsuz sonuçlanan kredi başvurularında; müşterilerin tüm bankacılık borçlarını, ilgili banka personeli ile paylaşması gerekiyor. Borç transfer kredisinde; vade süreleri ve üst limitler, bankalara göre değişiklik gösterebiliyor.

Borç Transfer Kredisinde Sistem Nasıl İşliyor?

Kredi başvurusu; olumlu sonuçlanan müşteriler, kredi tutarlarını elden teslim alamıyor. Kredi tutarları; başvuru aşamasında belirtilen bankacılık ürünlerine, EFT yöntemi kullanılarak gönderiliyor. Borçlarının tamamı ödendiğinde; müşterilerden, söz konusu borçlarını kapattığına dair makbuz talep ediliyor. Borçlarının bulunduğu banka şubelerine giden müşteriler; kredi, kredi kartı ya da KMH borçları için kapatma işlemi gerçekleştirdikten sonra, kendilerine verilen makbuzları kredi kullandıkları bankaya iletiyor. Makbuz işlemlerini tamamlayan banka müşterileri; tüm borçları için, sadece kredi kullandıkları bankaya ödeme yapıyor.


, , , ,