Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Borsa Terimleri

BORSA TERİMLERİ:

Borsa yatırım uygulamaları arasında yer almakta olup, borsa işlemleri ekonominin en önemli ayaklarından birini oluşturmaktadır. Bu kurumda, şirketlerin hisse senetleri satışa sunulur. Bu şekilde, yatırımcılar uygun gördükleri hisse senetlerini alırlar. Bu şekilde yatırımlarını yaparlar ve yükselme durumunda hisse senetlerini satışa sunabilirler. Bu şekilde kar elde edebilirler. Özetle bu şekilde tanımlanabilecek borsa faaliyetleri aslında, zekilik, takip, öngörü isteyen son derece ince detaylara sahip ancak doğru işlemler yapıldığında son derece kazanç sağlayan bir yatırım sistemdir.

Borsa Terimleri:

Borsa başlı başına kendi özgü bir ekonomik sistemdir. Kendi özgü işleyişi ve terimleri bulunmaktadır. Borsa da işlem yapmak isteyen kişilerin öncelikle borsa terimleri hakkında bilgi edinmesi gerekir. Açık piyasa işlemi, açığa vermek, adi hisse senetleri, hisse senetleri lot, borsa açılış, borsa kapanış, alacak devir hızı, aktif karlılık oranı, blok satış, blue chips, birincil ve ikincil piyasa, bono, dikey analiz, dış borçlanma, döviz, dönen varlıklar, döviz kuru, döviz borsası, efektif, endeks ve sayısız terimin kesinlikle bilinmesi gerekmektedir.

Borsa Terimlerini Öğrenme:

Borsa terimleri öğrenmek için elbette borsa da yatırımlara başlayarak deneme yanılma yöntemini kullanabilirsiniz. Ancak, bir altyapı oluşturmak şüphesiz daha sağlıklıdır. Borsa konulu uzmanların elinden çıkan kaynak kitaplardan yararlanabilirsiniz. Borsa eğitimlerine katılabilirsiniz. İnternet üzerinden size yardımcı olacak birçok bilgilendirici site de bulunmaktadır. Sitemizden yardım da alabilirsiniz. Borsa konulu makalelerimize göz atınız.


, , ,