Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Çiftçiye Kredi

Çiftçiye Kredi

Ülkemizde son yıllarda ortaya çıkarılan yeni antlaşmalar ile çiftçilere üretim yapmaları adına yeni olanaklar sunulur. Bu olanaklar neticesinde çiftçiler üretecekleri tarımsal ürünü hibe göstererek çoğu bankadan kredi alır. Bu noktada ise bankalar elinde bir şey bulunmayan çiftçilerin ürünlerini hibe göstermesine olumlu yaklaşan bankalar ürünlerin üretilmesi ile payını alır. Bu noktada hem çiftçi üretir ve kazanır hem de bankalar risk alsa bile yapılan protokoller gereği çiftçilere olan güvenini göstererek neticede kazanırlar.

Ziraat Çiftçi Kredisi

Ülkemizde çiftçilere destek veren bankalar denildiğinde ilk akıllara gelen ziraat bankası olmaktadır. Zaten bu amaç ile kurulan bu banka çiftçileri her konuda desteklemeye çalışır. Bu noktada yapılan yardımlar çeşitlilik arz eder. Kimisi çitçinin ekipmanlarını gidermek için kullanılırken kimisi de tohum vb. noktalar için kullanılır. Ziraat bankası kredi noktasında çiftçi ile önemli ilişkiler kurmuştur. Çiftçiye gösterilen önemli ve kolay ödeme olanakları ile değer kazanır. Kimisi aylık olarak ödeme yöntemini kullanır kimisi de hasat zamanı ödeme yapabilir. Ziraat çiftçi destek kredisi kapsamında kişinin maaşı varsa maaşı yoksa üzerine kayıtlı bir taşınmazı o da yoksa hasat zamanı vermek üzere taahhüt de bulunması neticesi ile ziraat çiftçi destek kredisinden yararlanabilirler. En yakın şubeye gidilerek gerekli belgeler ışığında 30 dakika da kredi alınabilir.

Denizbank Çiftçi Hasat Kredisi

Bu noktada çiftçileri destekleyen önemli bankalardan birisi de Denizbank’tır. Hasat vadeli kredi adı altında olan bu kredi ile de çiftçilerin bir önceki hasat gelirleri göz önüne alınarak çiftçilere bir kredi hesabı açılır. Bu kredi ile çiftçilerin her türlü fatura ve ürün yetişmesi için ne gerekiyor ise yapılır. Yalnız bu para nakit olarak ele alınamaz. Belirlenen yerlere bu ihtiyaçlar için ödeme yapılır.


, , , ,