Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Credit Expert

Credit Expert

Bankalar için çok önemli bir gelir kaynağı olarak görülen krediler özellikle insanların nakit sıkıntısı çektikleri anda her zaman için kendilerine başvurmalarını sağlamaktadır. Bu konuda deneyimli olan çalışanlara sahip olmaları gereken bankalar insanların taleplerini doğru bir şekilde analiz edip krediye uygun olup olmadıklarını en kısa zaman içinde kendilerine bildirmelidirler. Her bankada yer alan credit expert yani kredi uzmanı posizyonu insanların bu taleplerinde devreye giren ve kendileri ile muhatap olup kredi taleplerini değerlendiren kişilerdir.

Kredi Uzmanı Olabilmek İçin

Resmi olarak her bankada uygulanmakta olan prosedürleri uygulayan bu kişiler kredi talebinde bulunan insanlar hakkında gerekli bilgileri toplayıp kredilerin verilmesi konusunda onayları vermektedirler. Her geçen gün farklı mevzuatların yürürlüğüe girmesinden dolayı sürekli olarak bu alan hakkında bilgi sahibi olmak zorunda olan bu çalışanlar her banka için en önemli kadrolarda yer almaktadırlar. Kredi talepleri ile bankaların kapılarını çalan kişilerin en kısa zaman içinde istedikleri hizmetleri alabilmeleri için kendilerine yardımcı olan credit expert sorumluları kesinlikle işlerine tam anlamı ile hakim olmak zorundadırlar.

Kredi Uzmanı Olabilmek

Bu konuda eğitim veren birçok farklı resmi kurum olması sebebi ile bankalar genellikle bu pozisyonda çalışacak olan kişileri bulmakta zorlanmamaktadırlar. Özellikle müşteriler ile ilk muhatap olan kişiler oldukları için bu çalışanların dış görünümleri ve insan ilişkileri de mutlaka çok iyi olmalıdır. Bu sayede insanların ilgil bankalara karşı olan bakış açıları da olumlu etkilenmektedir.


, , , ,