Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi?

Kredi notu herhangi bir bankada üyeliği olan bir bireyin yapmış olduğu hesap hareketlerinin tümünün incelenmesi durumudur. Kredi taksit borcu olan bir birey aylık ödemesi gereken miktarı 1 gün bile geciktirse dahi kredi notu düşer. Banka hareketlerinde de yapılan her olumsuz hareket kredi notunun düşmesine neden olur. Kredi notu yalnızca müşterisi olunan bankalar tarafından değil Türkiye de hizmet veren tüm bankalar tarafından bilinmekte ve takip edilmektedir. Kredi notunu düşüren faktörler arasında en çok puan düşüren daimi bir şekilde krediler için başvuru yapan bireylerdir. Bu tip sorunlar bir başka kredi alımını zora düşürmektedir.

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?

Eş ya da hane halkının kredi notları kredi isteğini etkileyip etkilememesi kişinin çekmek istediği miktara ya da çekmek istediği kredi türüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca yine de eşinin kredi notunun düşük olması kredi almak isteyen müşteriyi az ya da çok etkileyebilmektedir.

Kredi veren kurumlar dâhilinde eş olma durumu aylık gelirin ortak olarak hesaplanmasını öngörerek değerlendirmektedir. Kredi kartı borç ödemeleri tek bir gider olarak hesaplandığında finans kurumların hemen hemen hepsi eşinin gelirini ve kredi notunu da incelemeye almaktadır. Bu sebepten ötürü tüm bankalar olmasa da bazı bankalar düşük not nedeni ile düşük ihtiyaçları karşılayacak kredi verme imkânı sunmaktadır.


, , ,