Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ay

İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ay

Bilindiği gibi ihtiyaç kredileri bir dönem 60 ay vadeye kadar verilebilmekteydi. Fakat devletin yetkili kurumları insanların bu kadar uzun vadelerde ödeme zorluğu çektiğini ve bankaların kara listelerinin her geçen gün daha da büyüdüğünü belirtip bu süreyi maksimum 36 aya çekmişlerdi. Fakat zaman içinde insanlardan gelen tepkiler ve bankaların da taleplerine kulak vermek zorunda kalan bu kurumlar son olarak 2017 yılının başından itibaren ihtiyaç kredilerinin vade sürelerinin maksimum 48 ay olarak düzenlemişlerdir.

İhtiyaç Kredilerinde Vade Süresi

İhtiyaç kredisi en fazla kaç ay vade ile alınabilir veya bu süreler neye göre belirlenir gibi soruların yanıtlarını arayan insanlar özellikle almak istedikleri kredileri en rahat ödeyecekleri vade süresinin 48 veya 60 ay olmasını talep etmektedirler. Son yıllarda adeta bir patlama yaşanan ihtiyaç kredileri özellikle bankaların da en ciddi gelir kaynakları haline gelmiştir. Birçok farklı isim altında verilmekte olan bu krediler insanların veya ticari kurumların nakit sorunlarını da rahat bir şekilde çözebilmelerine olanak tanımaktadır.

Doğru Vade Seçimi

Kimi zaman yapılmakta olan düşük faizli kampanyalar da insanların bu konularda hizmet almak için bankaların kapılarını çalmalarına neden olmaktadır. İhtiyaç kredisi en fazla kaç ay vade olmalı veya bu süreleri belirlerken nelere dikkat edilmelidir gibi soruların yanıtları tam olarak bulunmadan kesinlikle harekete geçilmemelidir. Özellikle yüksek faizli kampanyalar ile zarara uğramamak için mutlaka bu araştırmaların yapılması önerilmektedir.


, , ,