Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


İhtiyaç Kredisi Erken Ödeme

İhtiyaç Kredisi Erken Ödeme

 

 

Herhangi bir nedende ötürü daha önce kredi lazım olmuş olabilir ve siz de bu ihtiyacı gidermek için kredi çekmiş olabilirisiniz. Bu durumda geri ödemeleriniz başlamıştır ve belki de siz her ay bu ödemeleri yaparken sıkılıyor, bunalıyorsunuz. Süreyi kısaltmak için ihtiyaç kredisi erken ödeme yapabilirsiniz. Yani kredi çektiğiniz bankanın şubesine giderek kredi taksitlerinizi birden fazla şekilde yatırabilirsiniz. Elinizde toplu para varsa tüm kredinizi erken ödeme yaparak da kapatmanız mümkün olduğu gibi, dilerseniz birkaç taksiti birden de ödeyebilirsiniz.

Erken Öderseniz Ne Olur?

İhtiyaç kredisi erken ödeme yaptığınızda ödediğiniz rakam anaparadan düşer ve aynı zamanda faizden de indirim yapılır. Yani ödediğiniz faiz oranı da azalır ve böylece siz daha az para ödersiniz. Aylar boyunca kredi taksiti ödemek istemiyorsanız ve çok sıkıldıysanız bu durumu daha fazla uzatmaya gerek yok. Kendinizi rahatlatmak için elinizde para varsa daha çok para ödeyerek kredinizi zamanından daha erken bir vakitte sonlandırabilirsiniz.

Kredinizi Erken Kapatabilirsiniz

Kredi çektiniz diye her ay ödeme yaparak kredi borcunuzu bitireceksiniz diye bir kaide yok. Zira ihtiyaç kredisi erken ödeme yaparak da borcunuzu daha kısa zamanda kapatabilir böylece kredi borcundan dolayı yaşadığınız stresten de kurtulabilirsiniz. Kısa zamanda kredi başvurunuzu kapatmak için hemen size yakın bir şubeye gidip görüşebilir, borcunuzu azaltabilir yahut tamamen kapatıp rahat bir nefes de alabilirsiniz.

 


, , , , ,