Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Çekemeyenler

Kredi Çekemeyenler

Daha önce kredi çekmiş ama gününde ödeme yapılmadığı için daha sonrasında yıllar geçse dahi kredi çekemeyenler listesinde kendisini bulabilir. Çünkü, bankalar için sadece kredi ödemesi değil, elektrik, su, cep telefonu faturalarının ödenmesi de çok önemli bir yere sahip. Her şeyin kayıtlı olduğu düşünüldüğü zaman üzerine kayıtlı olan en ufak bir ödeme aksamasında sicil bir anda bozuluyor. Düzeltmek için de uzun yıllar düzenli bir şekilde yaşam akışında yer alan ödemelerin düzenli olması ile düzelmektedir. Bu okul karnesi gibi düşünülebilir.

Kredi Puanını Etkileyen Nedenler

Düzenli ödeme dışında kredi çekemeyenler kişiler genellikle düzenli geliri olmayan kişiler arasında yer alıyor. Bankalar bu konuda çok büyük hassasiyet gösteriyor. Resmi olarak bir gelir beyan edemeyen kişi kredi çekmek konusunda çok büyük zorluk çekmektedir. Bu konuda atılacak adımlar asla yeterli olmayacaktır. Geliri olmayan kişi düz mantık düşünülürse kredi ödemesini de yapamayacak kişi olarak görülüyor. Bu şartları olgun hale getiren kişilerin olumsuz bir durum ile karşılaşmayacağı kesin. Önceki yıllara oranla bu konularda tüm bankalar çok büyük hassasiyet göstererek her detayı araştırarak karalarını bu yönde veriyorlar. Bu ticari kredilerden tatil kredilerine kadar ortak noktada buluşulan bir konudur.

Kredi Limiti Neye Göre Belirleniyor?

Kişilerin çekebileceği maksimum miktar gelirleri ile paralel gitmektedir. Ödeme gücüne göre de bu miktar arttığı için iki taraf da zorlanmadan her şey yolunda gidecektir.


, , , , , ,