Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Çeşitleri

Kredi Çeşitleri

 

İhtiyaçlar hiç bitmez. Hayat sona erer belki ama ihtiyaçlarımıza her gün yenisi eklenmeye devam eder. İnsanlar doğduğu an itibariyle pek çok şeye ihtiyaç duyarlar ve bu durum her yaşta artan şekilde devam eder. Bankaların verdiği ihtiyaç kredileri de işte bu sebeplerden ortaya çıkmıştır. Kişilerin çeşitli ihtiyaçları olduğu için birbirinden farklı miktarlarda paraya ihtiyaç duyabilirler. Birikimi olmayan ya da o an istediği parayı elde edemeyen kişiler kredi çeşitleri içinden kendilerine uygun birini seçerek hemen başvuru yapabilirler.

Herkesin İhtiyacına Uygun Krediler

Kredi çeşitleri genellikle bireysel ve ticari şekilde değerlendirilebilir. Çok sayıda krediden bahsedebiliriz ve bunlar genellikle farklı faiz türlerine sahiptirler. Kullanım amaçlarına göre ayrılan krediler olduğu gibi, teminata göre verilen krediler de vardır. Bazı krediler vadesine göre, bazıları da kullanıldığı yere uygun şekilde verilir. Örneğin tüketim kredileri, üretim kredileri, vadeli veya vadesi krediler, özel krediler, Rötatif döviz kredisi, maddi olmayan krediler veya orta vadeli krediler söz konusudur.

Nasıl Başvururum?

Ne tür bir ihtiyacınız varsa ona uygun kredi türünü belirledikten sonra seçtiğiniz bankanın internet adresinden doğrudan başvuruda bulunmanız uygun olabilir. Diğer bir seçeneğiniz de mobil başvurudur. Telefonunuza indirdiğiniz uygulamalarla her yerden kredi başvurusu yapabilirsiniz. ::Çok yüksek miktarlarda nakit ihtiyaçlarınız varsa veya ev kredisi kullanacaksanız banka şubelerine girmeniz gerekecektir. Genellikle 25 binin altındaki kredileri internetten kolayca alabilirsiniz.

Krediler konusunda yazılan makalelere ulaşmak için buraya tıklayın.

 

 


, , ,