Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Çıkartma

Kredi çıkartma

Krediler hepimizin hayatının merkezinde ki yerini aldı. Küçük büyük tüm ihtiyaçlarımızda, olası acil durumlarda kredi alarak sorunlarımızın üstesinden gelebiliyoruz. Ya da hayalini kurduğumuz bir tatile çıkabiliyoruz. Bu gibi durumlarda imdadımıza bankalar yetişiyor. Kredi çıkartma için temel şart iyi bir gelir elbette ki. Ayrıca düzenli ödeme sorumluluğu da son derece büyük önem taşıyor. Faturalarınız, kredi kartlarınız ve kredileriniz mutlaka düzenli ödeniyor olmalı. 3 ay boyunca düzenli ödeme yapmadığınız takdirde finansal kredi notunuz düşer ve siz kredi kesinlikle alamaz hale gelirsiniz. Bu durumda kredi notunuz düşer. Kara listeye alınırsınız ve kara listeden 5 yıl çıkamazsınız.

Kredi çıkartmak için gerekli belgeler

Küçük miktarlarda kredi çıkartma için birçok banka belge istemeyebiliyor. Kredi onayı gelir gelmez para hesabınıza geçiyor. Yüksek ya da bütçe değerlendirme sonucuna göre sizi aşan bir kredi talebinde bankalar gelirinizi belgelemenizi talep ediyor. Gelirinizi belgelediğinizde de onaylanan tutar hesabınıza geçiyor. İhtiyaçlarınızı ve hayallerinizi ertelemeyin ve siz de kredi başvurunuzu gerçekleştirin. Özellikle çalıştığınız, müşterisi olduğunuz bir bankadan çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

Kredi çıkarmaya engel durumlar nelerdir?

Kredi çıkartma konusunda size engel teşkil edecek en önemli konu gecikmeli ödemelerdir. Fatura ve kredi kartları zamanında ödenmezse kredi başvurusuna onay almak neredeyse imkansız. Eğer üzerinizde bir icra takibi varsa o şekilde de kredi başvurusu reddedilir. Bu nedenle finansal durumunuzda istikrar sağlamanız ve kredi başvurularınızın hızlı onaylanması için azami özen göstermeniz gerekir.

 


, , , , ,