Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Dolandırıcılığı

Kredi Dolandırıcılığı

 

 

Ne yazık ki pek çok kişi nakit ihtiyacı içinde ve bu nedenle de kredi çekmek istiyor. Çoğu insanlar aldıkları az bir para ile geri ödemeler yapıyor ve zorlanıyorlar. Ancak kıt kanaat de olsa aldıkları krediyi günü gününe ödeyen çok sayıda insan var. Tabi ki kredi çeken kişiler için bir de bu işi kötü niyetle yapanlar var. Kredi dolandırıcılığı konusuna çok dikkat etmek gerekiyor zira son yıllarda insanların ihtiyaçlarında doğa zaruriyetleri kullanarak kolay kredi çekeceklerini söyleyen pek çok sahte firma türedi.

Dolandırıcı Kişilerden Uzak Durun

Size kolay kredi çekebileceğini söyleyen, haklarında herhangi bir bilginiz olmayan kişilere güvenmek yerine, bu işi profesyonel yapan danışmanlarla çalışabilirsiniz. En doğrusu ise her zaman bankaya gitmektir. Kredi dolandırıcılığı yapanlar genellikle kendisine kredi çıkmayan kişilere karşı bu suçu işlemektedirler. Yani insanların zor durumlarından faydalanmakta ve bu kişilerin paralarını çalmaktadırlar.

Kredinizi Bankadan Çekin

Güvenmediğiniz, bilgi sahibi olmadığınız kişilere itibar ederek hem para kaybedebilir, hem de dolandırıcı kişiler yüzünden kimlik bilgilerinizi de verebilirsiniz. Kredi dolandırıcılığı çok yaygın şekilde devam ettiğinden dolayı eğer böyle bir durum yaşıyorsanız mutlaka polise gitmeli ve şüphelendiğiniz durumlar için ihbarda bulunmalısınız. Güvenilir şekilde kredi çekmek için bu tip firmalara güvenmek yerine, önce bankaya gitmeli ve kredi başvurusunda bulunmalısınız. Birçok banka olduğu için şansınızı diğer bankalarda da deneyebilir ve böylece korunmuş olursunuz.

 

 


, , ,