Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Dondurma

Kredi Dondurma

Devam etmekte olan kredileri olan kişiler kimi zaman ödem sorunu yaşadıklarında bankalardan kredi dondurma konusunda yardım talep edebilmektedirler. Bankalarda gerek yasal mevzuata gerekse kendileri belirledikleri kurallara göre insanlara bu konuda yardımcı olmaktadır. Bir kredinin dondurulması demek banka ile müşteri arasında belirlenen süre içinde herhangi bir kredi ödemesi yapılmaması demektir. Ortaklaşa belirlenen bu süre içinde kredi ödemesi yapmayan müşteriler daha sonra ödemelere başladıkları zaman ödeme yapmadıkları dönem içinde ek bir faiz ödemek zorunda kalabilmektedirler.

Kredilerde Yaşanan Ödeme Sıkıntıları

Bu konuda talepte bulunan kişilerin sayılarının çok fazla olduğunu belirten uzmanlar özellikle nakit sorunu yaşayan ve bu sebeple ödemelerinde aksama olacak kişilerin hiç ödeme yapmamak yerine mutlaka bankalar ile iletişime geçmelerini ve dondurma işlemi hakkında yardım almalarını önermektedirler. İsteyen herkesin faydalanabildiği bu hizmetler bankaların müşterilerini zor zamanlarına rahatlatmak adına verdikleri çok faydalı hizmetlerdir. Her bankada yer alan bu hizmetler özellikle insanların maddi anlamda ciddi sıkıntıları olduğu dönemde kullanmayı tercih ettikleri bir işlemdir.

Kredi Ödemelerinde Kullanılacak Opsiyonlar

Kredi dondurma işlemleri konusunda yardım almak isteyen kişiler özellikle bankalarda kendileri ile ilgilenen müşteri temsilcilerinde gittiklerinde aldıkları bilgiler ile daha net kararlar verebilmektedirler. Son derece hızlı ilerlemekte olan prosedür insanların işlemler sırasında gereksiz zaman kayıpları yaşamalarını da engellemektedir. Daha önce bu tarz bir hizmet almayan veya bu hizmetin varlığından dahi haberi olmayan kişiler aldıkları hizmetlerden sonra memnuniyetlerini gizleyememektedirler.


, , , ,