Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Erken Kapatma Hesaplama

Kredi erken kapatma hesaplama

İster ihtiyaç ister konut ister taşıt kredisi çekmiş olun erken kredi kapatmak ve borcu bitirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda bankaları size olanak tanımaktadır. Ancak kredileri erken kapatmak size oldukça önemli bir fayda sağlayacak kredi notunuzu yükseltecektir. İlerleyen zamanlarda yeniden kredi almak istediğinizde bu mümkün olacaktır ve çok daha yüksek tutarda kredilerin size açılmasına olanak tanıyacaktır. Kredi kapatırken en başta ödenmesi gereken sigorta ve dosya masrafları gibi ek giderler aylara bölünmektedir. Bunlar sizden erken kapatma talebinize istinaden peşin olarak istenebilir. Kredi erken kapatma hesaplama ile kullanılan kredi tipi, kredi tutarı, vadesi, faiz oranı, bugüne kadar ödediğiniz taksit tutarı bilgilerini girerek hesaplamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Erken kapama cezaları

Kredinizi erken kapattığınızda bankalar size vergi, ceza, komisyon ve diğer farklı ücretler uygulayabilmektedirler. Bu tamamen sözleşmeniz ile doğru orantılıdır. Sözleşmenize ve bankanızın koşullarına göre hareket etmeniz ve kredinizi ancak bu şartlara göre kapatmanızda yarar vardır.

Kredi Kapatma Hesap Aracı

Kredi kapama hesap aracı sayesinde online olarak kredi kapattığınızda ödeyeceğiniz rakam ortaya çıkmaktadır. Ancak bu noktada banka sözleşmenizin esasları da önemli bir etkendir. Bu nedenle kredi hesaplama işlemini kabataslak bir rakam olarak ele almanız ve tüm detayları kredi aldığınız finans kuruluşu ya da bankadan öğrenmeniz esastır. Linke tıklayarak sitemiz üzerinden Kredi erken kapatma hesaplama aracına ulaşabilirsiniz.


, , ,