Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Faizleri Düşecek Mi?

KREDİ FAİZLERİ DÜŞECEK Mİ?

Kredi kullanmak isteyenlerin aklındaki en temel soru, kredi faiz oranlarıdır. Her kredi kullanmak isteyen kişi acaba kredi faizleri düşecek mi diye sorar. Bu durum son derece normaldir, sonuçta alınan krediler uzun yıllar ödenir, ödemeyi de mümkün olduğu kadar uygun rakamlarda yapmak isteriz. Peki 2018’de kredi faizleri düşecek mi?

Kredi Faizleri Düşecek Mi?

Ekonomik durumu hem küresel anlamda dünyada, hem de ülkemizde ne kadar çalkantılı olursa olsun, birkaç senedir konut alımlarına büyük ilgi var. Bu da konut kredilerinde önemli atılımların, kampanyaların ve uygulamaların yapılmasına olanak sağlamaktadır. Konut talebinin fazla olması, arzın artmasına neden oluğu gibi, konut kredilerine olan talebin fazla olması, bu alanda çeşitli avantajların uygulanmasına neden olmaktadır.

Genel Anlamda Kredi Faizleri Hakkında:

Hem konut kredileri, hem de ihtiyaç ve araç kredileri noktasında, yönetimden yani hükümetten gelen bir kredi indirim anlayışı 2016 yılından bu yana hakimdir. Bu doğrultuda kamu bankalarında kredi faizlerinin düşürüldüğünü hepimiz gözlemlemekteyiz. Aynı şekilde, rekabet edebilme noktasında özel bankalar da kredi faiz oranlarında indirim uyguladılar.

2018 yılında da düşüşler yaşanacak gibi görünmekte. Başta konut kredileri olmak üzere, diğer kredi türlerinde de kredi faiz oranlarının düşmeye devam edeceğini söylemek mümkün. Bu nedenle, kredi kullanmak için 2018 uygun bir yıl olacak. Sitemize tıklayarak krediler ve diğer bankacılık uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.


, , ,