Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Garanti Fonu Nedir?

KREDİ GARANTİ FONU NEDİR?

Ülkemizde sanayinin gelişmesi noktasında birçok özel düzenlemeler yapılmaktadır. Kobiler yani küçük ve orta ölçekli işletmeler için de birçok kolaylık sağlanmaktadır. Bunun başında kobilere uygulanan özel kredi imkanları gelmektedir. İşletmelerin çoğalması, işverenlerin ve buna bağlı olarak istihdam olanaklarının artması için yapılmaktadır bu düzenlemeler. Bu yönde, kobiler için ve benzeri işletmeler için birçok kredi imkanı bulunmaktadır. Tabi bu krediler de şartsız değildir. Birtakım kuralları bulunmaktadır. İşte bu kurallara haiz olmayan, çeşitli nedenlerle kredi talepleri reddedilen işletmeler için kurtarıcı bir fon bulunmaktadır. Bu da kredi garanti fonu sistemidir.

Kredi Garanti Fonu:

İşletme sahipleri, bu şekilde bir kredi talebi reddi ile karşılaştıklarında hemen kredi garanti fonu nedir araştırmalıdır. Bunun gerçekten, işletme sahipleri için son derece avantajlı bir sistem olduğunu anlayacaksınız. Kredi garanti fonu, kredi alamayan kobi ve benzer işletmeler için fon sağlayan özel bir kurumdur. KOSGEB kredileri için geri ödeme destekleri, TBİTAK transfer ödemeleri, Bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı kapsamında verilen destekler, Eximbank kredileri, TTGV Kobi destekleri, banka kredileri kapsamında firmalara soluk aldıran fon destekleri ile dikkat çekmektedir.

Fon ve Kefalet Hizmetleri:

Kredi garanti fonu nedir? Şeklinde bir soruda, sadece fon desteği yani maddi anlamda destek değil, aynı zamanda kefalet işlemleri de düşünülmelidir. Yani fon kapsamında, size kredi almanız için aranılan kefalet desteği de sunulmaktadır. Bu da son derece faydalı, kurtarıcı bir uygulamadır. Detayları sitemize tıklayarak inceleyebilirsiniz.


, , ,