Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Hayat Sigortası

Kredi Hayat Sigortası

 

Maddiyatla alakalı her sorunda ya da her sıkışıklıkta yapılacak şeylerden biri uygun faizleri olan bankalardan kredi çekmektir. Bu sayede bu sıkışık durum sona erdirilebilir ve tabi ki kişiler de daha az strese girerler. Bankalar herkese şartları uygun olduğu takdirde istediği tutarda kredi verebiliyor. Son dönemlerde tüm başvurularda kişilere kredi hayat sigortası seçeneği de sunulmaya başlandı. Hatta bazı bankalar hayat sigortası olmadan kredi vermemeye başladılar. Bu durumda çekilen krediden bir miktar hayat sigortası tutarı kesintisi yapılmaktadır.

Ne işe Yarar?

Pek çok kişi bu sigortanın ne işe yaradığını bilmediği gibi, neden şart koşulduğunu veya tercih olarak sunulduğundan da habersiz. Kredi hayat sigortası özellikle belli yaşın üstündeki kişilere zorunlu olarak sunulmaktadır. Diğer taraftan da her yaştan kişiye seçenek olarak bildirilmektedir. Sigortanın amacı kredi çeken kişinin başına bir olumsuzluk gelmesi halinde, kaza, ölüm gibi kredi ödemesini güçleştirecek yahut çalışılamayacak duruma gelinecek veya vefat gibi durumlar için kişiyi güvence altına alır. Hayat sigortası yapıldığı takdirde kişiye bir şey olduğunda aile üyeleri kalan miktarı ödemekle yükümlü olmazlar ve kredi borcu kapanır.

Zorunlu Mudur?

Belli bir yaş üstü kişilerde kimi bankalarda zorunlu olarak istenmektedir. Yaşlı kimselerin hayati riskleri daha fazla göründüğü için hayat sigortası kredi istendiğinde mutlaka onaylanmak zorunda olunan durumlardandır. Onun haricinde genellikle bankalar sigortalı veya sigortasız kredi seçeneği de sunmaktadır.

Krediler ile alakalı bilgilere buradan da ulaşmanız mümkündür.


, , ,