Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Hesaplama Formülü

Kredi hesaplama formülü

Krediler bizim için en önemli nakit aracıdırlar. Bankalar bizlere bu konuda birçok fırsat sunmakta ve ihtiyaçlarımızı, isteklerimizi karşılamamızda ön ayak olmaktadırlar. Bankacılık ve finans alanında ki itibarımızı belirleyen kredi notumuza göre en uygun krediyi alabilme şansını bize sağlamaktadırlar. Böylece isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı ertelemek zorunda kalmadan hayatımıza mutlu bir şekilde devam edebiliriz. Bankalar bize nakit sağlarken belli oranlarda faiz uygularlar. Bu faiz istediğimiz nakit ve kaç ayda bu nakit parayı geri ödemek istediğimiz ile doğru orantılıdır. Kredi hesaplama formülü ile bankalar sizlere verecekleri paranın faizini belirlemektedirler. İlk aylarda bankalar faizi yüksek tutarken daha sonra ki aylarda faiz düşer ve anapara yükselir.

Krediler neye göre hesaplanır?

Kredi hesaplama formülü Taksit Tutarı =  Kredi Tutarı x Faiz(1+Faiz)Taksit Sayısı / (1+Faiz)Taksit Sayısı -1 şeklindedir. Her banka başvurunuz gerçekleştiğinde bu formül üzerinden hesaplama yapmakta ve anapara ve faizden oluşan toplam rakamı belirlemektedir. Taşıt kredisi ve İhtiyaç kredisi alanlardan ayrıca %15 KKDF ve %5 BSMV vergisi alınmaktadır. Bu formül ışığında hesaplanan krediler hesabınıza yatırılır ve dilediğiniz gibi harcar taksit taksit bankanıza ödersiniz. Böylece acil nakit ihtiyaçlarınız da dahil olmak üzere tüm hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Formülü Bankaya göre farklı sonuç verir?

Her bankanın kendine göre bir faiz oranı mevcuttur. Formül bu orana göre değerlendirilir. Siz de siteye tıklayarak bankanızı seçin ve faiz oranını öğrenerek kredinizi hesaplayın.


, , ,