Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Kartı Bilgileri

Kredi Kartı Bilgileri

 

Eğer kredi kartı sahibi iseniz dikkat etmeniz gereken hususlar vardır ki bunlardan biri ve en önemlisi de kredi kartı bilgileri olmalıdır. Bu bilgiler kartınızla işlem yapmanıza yararlar ve bilgilerin bir başkasının eline geçmemesi gerekir. Örneğin internetten alışveriş yapacaksınız. Kartınızı kullanmanız halinde kart üzerinde bulunan isim soy isim, hesap numarası, son kullanım tarihi ve güvenlik numarası gibi bilgileri vermeniz gerekir. Bu bilgiler hem size, hem de kartınıza dair önemli detayları içerir. Bu nedenle kullanımı esnasında mutlaka güvenliğinizden emin olmanız gerekir.

Kredi Kartı Bilgilerini Koruyun

Teknolojinin kolaylıkları aynı zamanda kötü niyetli kişileri de harekete geçirdiğinden, kimlik avı dolandırıcılarının sayısı bir hayli artmış durumda. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde güvenli olmayan sitelerde bazı kötü niyetli kişilerin yazılımları sayesinde bilgiler başkalarının eline geçebiliyor. Bu gibi durumlarda da kişiler kolayca dolandırılabiliyorlar. Özellikle kredi kartı bilgileri başkasının eline geçtiğinde bu kartla sizin adınıza harcama yapılabiliyor. Bir anda yüklü tutarlarda harcamalar görebilir ve yasal süreçler yaşayarak strese girebilirsiniz.

Kredi Kartınız Çalınırsa Hemen Çağır Merkezini Arayın

Eğer kredi kartınız çalındıysa veya kayıpsa yahut bilgilerinizin bir başkasının eline geçtiğinden şüpheleniyorsanız hemen bankanın çağrı merkezini aramalısınız Size yardımcı olacak temsilciler sayesinde önlemlerinizi kısa süre içinde alırsınız. Bu gibi durumlarda zaman kaybetmemek önemlidir. Kredi kartınızı ve bilgilerinizi bir başkası ile paylaşmamaya özen gösterin.

Kredi kartları ile her konuda bilgi alabileceğiniz yazılarımız için buraya tıklayın.


, , ,