Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Kartı Ekstre

Kredi Kartı Ekstre 

Kredi kartı ekstreleri iki hesap kesim tarihi arasında kalan zamanda yapılan harcamaları gösterir. Bu zaman aralığında yapılan harcamalar ve çekilen nakit işlemleri kredi kartı ekstresine borç olarak yansıtılır. Yansıtılan borç miktarının son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Yapılacak ödemeler belirlenen asgari ödeme tutarında yapılabileceği gibi borcun tamamının kapatılması şeklinde de olabilir.

Kredi Kartı Ekstre Tarihinin Belirlenmesinde Dikkat Edilecekler

Ekstre tarihi belirlenirken gelir durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Ekstre ödemesinin yapılabileceği tarihler aylık maaş ve gelirlerin geldiği dönemlere göre belirlenmelidir. Bu dönemler dışında belirlenen ekstre ödeme tarihleri ödemelerde dengesizlik yaşanmasını sağlayabilir. Ekstre ödemelerindeki düzensizlikler, bankalarla kart kullanımı ve sonrasında yapılmak istenecek diğer işlemlerde, sıkıntı yaşanmasını sağlayabilmektedir. Bu sıkıntıları yaşamamak için aylık maaş tarihlerine göre ekstre tarihi ayarlanması, ödemelerin düzenli ve sağlıklı gerçekleştirebilmesine imkan sağlamaktadır.

Ekstre tarihi nasıl değiştirilir?

Ekstre tarihi değiştirmek için birkaç seçenek mevcuttur. Ekstre tarihi değişimi için banka şubelerine başvurulabilinmektedir. Şubelerde yapılacak kısa süreli evrak işlemi sonrası ekstre tarihi istenilen zamana göre ayarlanabilir. Diğer bir işlemde internet bankacılığına giriş yapılıp, kredi kartı işlemleri menüsünden ekstre tarihi değiştirme bölümü seçilerek yeni ekstre tarihinin belirlenmesidir. Bankaların ATM’lerinden de gerekli bilgiler girilerek ekstre tarihi değiştirme işlemi yapılabilir. Aynı zamanda bankaların müşteri hizmetleri aranaraktan ekstre tarihi değiştirme işlemini gerçekleştirmek mümkündür.

 


, , , ,