Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme

Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme

Vergi borcu, 18 yaşını doldurmuş her vatandaşı taşıt, konuttan stopajına kadar her türlü mal varlığı üzerine verilmesi gereken milli gelirdir. Her verginin verilmesi için bir süre tanınır ve o süre zarfında verginin verilmesi gerekir. Bu dönemde elinizde nakit para olmaması durumunda kredi kartı yoluna başvurabilir ve vergi yükünüzü ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak bazı kredi kartı şirketleri veya bankalar, verginin bir borç olduğu düşünülürse borcu borçla ödemenin kendi menfaatlerine zararlı olduğunu düşünmesi nedeniyle kredi vermeyebilir.

Kredi Kartı ile Ödeme

Kredi kartı ile vergi ödemek için ilk olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesine girmeniz gerekmekte. Web siteye girdikten sonra ekranın sol bölümünde kalan ”Kredi kartı ile vergi ödeme” kısmına giriş yapın. Karşınıza çıkacak sayfada TC kimlik numaranız ya da vergi kimlik numaranız, vergi türünüz, bağlı olduğunuz vergi dairesi, fiş numarası, vergi tipi, dönem başlangıcı ve bitişi gibi altı aşamayı cevaplandırmanız gerekiyor. Tüm kısımları doğru bir şekilde doldurduktan sonra sorgula butonuna tıklayabilirsiniz.

Tüm şıkları doğru cevapladıysanız karşınıza borç listeniz çıkacaktır. Her türlü vergi tutarı sırasıyla listelenecektir. Buradan ödemek istediğiniz vergi türünü ve tutarı seçiniz. Seçilen borca ait ödeme planı listesini gördükten sonra ödeme türü butonundan kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçin. Daha sonra karşınıza çıkan sorgu ekranına kredi kartı bilgilerinizi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.


, , , ,