Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Kartı İptali

Kredi Kartı İptali

Bildiğiniz üzere kredi kartı almak ve vadesiz hesap açmak günümüzde oldukça yaygın ve kolay. Fakat iptali bu kadar kolay olmamakta ve tüketicileri mağdur edebilmektedir. Tüketiciler kendi bütçelerine uygun limitte kartlarını sınırlı kullanmadıkları takdirde, kartlarının avantajlarından çok dezavantajlarıyla karşı karşıya kaldıkları gibi, kayıp kart veya çalıntı kart durumlarıyla da karşılaşabiliyorlar.

Peki, böyle durumlarda kredi kartı iptalini nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Kredi kartı iptali için öncelikle kart borcunuzun tamamını öğrenmeniz gerekmektedir. Borcunuzun tümünü yatırdığınız takdirde iptal işlemine direk başlayabilirsiniz. Kart iptaliniz için banka çağrı merkezlerine bağlanarak müşteri temsilcisiyle görüşme yapılabilirsiniz. Bu görüşmelere yaklaşık 3 dakika kadar sürede bağlanabilirsiniz. Bir diğer yandan mobil veri uygulamaları, internet bankacılığı erişimiyle de kredi kartı iptali yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle ‘’Kredi Kartı’’ sekmesine tıklayarak seçeneğinizi ‘’Kart İptali ‘’ seçerek kartınızı iptal edebilirsiniz. Bunlar yalnızca kart iptali için yeterli olacak kartınız yalnızca kullanıma kapatılacaktır.

Kredi kartınızı bir daha kullanmak istemiyorsanız ne yapmalısınız ?

Tüketici kartını bir daha kullanmak istemiyorsa; iptal değil, kapatma işlemini gerçekleştirmelidir. İleriki yıllarda karşınıza çıkabilecek kart masraflarıyla uğraşmamak adına öncelikle kartınızın herhangi bir borcu olmadığından emin olmalısınız. Borç olduğu takdirde kartınız kullanıma kapatılmayacaktır. Kart kapatma işlemlerinizi telefon bankacılığı yoluyla yapamıyorsanız, mutlaka en yakınınızdaki şubelere giderek dilekçe vermeniz gerekecektir. Bankalar Banka Kartları ve Kredi Kartları yönetmenliğince mutlaka 7 günde içerisinde kart işlem bilgilerinizle ilgilenecektir. Tek tıkla sitemize gelerek de kart iptal bilgisini edineceğiniz yazımızdan faydalanabilirsiniz.

 

 

 

 

 


, , ,