Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Kartı Sorgulama

Kredi Kartı Sorgulama

 

Alışveriş yapmaya bayılıyorsunuz ve kredi kartı kullanıyorsunuz. Yalnız değilsiniz, günümüzde her insan aşağı yukarı bu durumda. İster internetten, ister mağazalara giderek alışveriş yapmak çok keyif verici bir şeydir. Kredi kartınızın kolaylıklarından yararlanarak artık yanınızda nakit taşımıyorsunuz. Market alışverişinizi, uçak biletinizi, bebeğinizin ihtiyaçlarınızı alıyor hatta kredi kartınızla cep telefonunuzu bile yenileyebiliyorsunuz. Evi eşyalarınızı değiştirmek için, alışverişlerinizde taksit yaptırmak için de kartınızı kullanabilirsiniz. Peki kartınızda ne kadar limitiniz kaldığını ve diğer bilgileri nasıl öğreneceksiniz?

Kredi Kartınızı Online Sorgulayabilirsiniz

Kredi kartı sorgulama işlemleri size ne kadar harcama yaptığınızı, neler aldığınızı hatırlatmak adına çok yararlıdır. Kartınızdaki limitin ne kadar kaldığını öğrenebilir veya kart puanlarınızı görebilirsiniz. Bunu öğrenmenin çeşitli yolları vardır. Örneğin telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın ait olduğu bankanın web sitesine girerek kredi kartınızla yaptığınız işlemleri anında görüntüleyebiliri limit bilgilerinizi de öğrenebilirsiniz. Bunun dışında bankanın ağrı merkezini aradığınızda da size tüm bilgiler verilecektir.

Kredi Kartınızı Kullanırken Dikkat

Kredi kartı sorgulama işlemi esnasında yapmadığınız bir alışverişe rastlamanız veya şüpheli bir işlem olduğunu düşünmeniz halinde vakit kaybetmeden çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz gerekir. Kredi kartı bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi halinde kartınızdan istemediğiniz harcamalar yapılabilir ve siz almadığınız ürünlerin parasını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Güvenmediğiniz web sitelerinden alışveriş yaparken dikkatli olmayı ihmal etmemelisiniz.

Kredi kartları konusuna dair diğer makaleler için buraya bakınız.

 


, , ,