Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Kayıt Bürosu

Kredi Kayıt Bürosu

 

İyi ve kaliteli eğitim almak herkesin hakkı. Gençlerin geleceklerini inşa edecekleri mesleklerine yönelik eğitim almak için girdikleri üniversitelerde bir de para derdiyle uğraşmamaları gerekiyor. Eğitimlerine gereken önemi verebilmeleri ve zihnen, ruhen kendilerini iyi hissedebilmeleri için maddi açıdan zorlanmıyor olmaları büyük önem taşıyor. Ancak hayat ve gerçekler ne yazık ki bu konuda bazı gençleri oldukça zorluyor. Ailesi olmayan veya ailesinin geliri düşük olanlar için eğitim süreci daha sancılı geçebiliyor. Bu durumlarda devletin sağladığı avantajlardan yararlanmak için kredi kayıt bürosu vasıtası ile öğrenim kredisine veya bursa başvuru yapmak önem taşıyor.

Örenim Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi kayıt büroları genellikle her üniversitede bulunur ve gençlerin eğitimleri süresince alacakları kredile için başvuruları gerçekleştirir. Kredi ve Yurtlar Kurumu da doğrudan başvuru kabul etmektedir. Son yıllarda bu başvurular e-Devlet kullanılarak kabul edilmekte olduğundan, eğitimlerine maddi destek almak, devletin sunduğu kredi imkanından yararlanmak isteyenler bu yöntemi tercih edebilirler.

Okul Bitince Ödeyin

Alınan krediler öğrencilik devam ettiği süre boyunca ödenmez. Yani ön lisans veya lisans eğitimi alan bir genç mezun olduktan sonra kredisini taksitlerle ödeyebilir. Eğer yüksek lisans veya doktora yapılmak isteniyorsa o zaman öğrenim kredisi devam eder ve gençler bu eğitim programları bitene kadar geri ödeme yapmazlar. Konuyla alakalı daha detaylı bilgileri Kredi Yurtlar Kurumu’ndan elde etmek de mümkündür.

Krediler konusundaki diğer makaleler için buraya bakınız.


, , ,