Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Limit Tahsis Ücreti Ne Demek?

Kredi Limit Tahsis Ücreti Ne Demek?

Bilindiği gibi bankalar kredi başvurularında insanlardan birçok isim altında farklı kesintiler yapabilmektedirler. Özellikle son yıllarda bu konu hakkında çok fazla haber olması ve insanların sürekli olarak mahkemelere başvurup bu kesintileri geri almak için çaba göstermeleri de yeni kredi alacak kişilerin kafalarını kurcalamaktadır. Mahkemelerin verdikleri kararları örnek gösterip kendi çalıştıkları bankalardan da kesintilerini geri isteyen insanlar kimi zaman olumlu kimi zaman ise olumsuz geri dönüşler alabilmektedirler.

Kredilerde Yapılan Kesintiler

Son yıllarda alınan bu kesintileri farklı isimler ile almaya başlayan bankalar bu şekilde mahkemelerin verdikleri kararların kendilerini bağlamamasını sağlamaktadırlar. Kredi limiti tahsis ücreti adı ile alınmaya başlayan bir kesinti de son zamanlarda insanların kafalarını meşgul etmektedir. Bu kesinti kredi çeken kişilerden 6 ayda bir kesilmekte ve bilinen dosya veya sigorta masrafı gibi giderlerin bir diğer adı olarak görülmektedir. Kredi limit tahsis ücreti ne demek veya neden alınır gibi soruların yanıtlarını arayan insanlar özellikle bu giderleri almak için mahkemeye gittikleri takdirde ne gibi sonuçlar ile karşı karşıya kalacaklarını da bilmemektedirler.

Kredilerde Yapılan Kesintiler Yasal mı?

Son zamanlarda dosya masraflarının mahkeme kararı ile geri vermekte olan bankaların buldukları başka bir teknik olan bu kesintiler kredi alan kişilerin canını sıksa bile yine de çaresizlik içinde olan kişiler kredilerini kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Bu sebeple Kredi limit tahsis ücreti ne demek sorusunun yanıtını arayan kişiler mecburen bu duruma rıza göstermektedirler.


, , , , ,