Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Limiti Nedir?

Kredi Limiti Nedir?

 

Kredi çekmek isteyenlerin aklında pek çok soru vardır veya merak ettikleri unsurlar olur. Böyle bir niyeti olanlar için en mühim meselelerden biri de hiç kuşku yok ki çekecekleri kredi limitinin ne olacağıdır. Bankalar herkese aynı limitte krediler vermemektedir. Bazı durumlarda limitlerde ciddi değişiklikler söz konusu olabilir. Kredi limiti nedir diye merak edenlere öncellikle şunu söyleyelim ki, bu durum bankanın inisiyatifi veya sizin geri ödeme konusunda elde ettiğiniz gelirlere bağlı olarak değişecektir. Yani sadece maaşı olan ve başka gelir kaynağı olmayan biriyle, birkaç yerden geliri olan kişinin çekebileceği kredi limiti aynı olmayacaktır.

Bankalara Başvurun

Kredi ile ilgili konularda kulaktan dolma bilgilere itibar etmemeniz kendi yararınıza olur. Kredi limiti nedir sorusuna cevap almak için size en yakın banka şubesine gitmeniz en doğru cevapları almanız anlamına geleceği gibi, her bankanın bu konuda farklı olabileceğini de aklınızda tutmanızda yarar vardır.

Online Kredi Başvurusu

Sadece banka şubelerine giderek değil, aynı işlemi online olarak internetten de yapabilir ve kredi limiti nedir sorusuna kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Başvuru esnasında banka size çekebileceğiniz kredi tutarı için onay verebilir yahut limit üzerinde başvurursanız krediniz geri çevrilebilir. Yine de en sağlıklı bilgi her zaman banka yetkilileri ile yüz yüze yapılacak olan görüşmelerdir. Para sıkışıklığınız varsa bütçenize uygun bir kredi için siz de hemen başvurabilirsiniz.

 

 


, , , , , , ,