Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Ne Demek?

Kredi ne demek?

Kredi ne demek sorusunun cevabını verelim. Kredi ihtiyaç ve isteklerimizi karşılayacak kadar maddi gücümüz olmadığında başvurduğumuz banka ya da kredi kuruluşu desteğidir. Bankalar ve kredi kuruluşlarından alacağımız bu destekler bütçemiz doğrultusunda taksitlendirilerek geri ödenmektedir. Kredi aldığımızda taksitlendirme yapılacak süre ve tutara bağlı olarak bir faiz uygulanmaktadır.

Kredi başvurusunda dikkat edilecek hususlar

Kredi başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey findeks’in finansal durumumuzla ilgili yaptığı analiz sonucu verdiği kredi notudur. Kredi notunuza göre başvur yaptığınızda onay alabilirsiniz. Örnek olarak 5000 TL bir krediye ihtiyacınız olduğunu ve bunu da 10 ay içinde geri ödemek istediğinizi düşünelim. Öncelikle talebinizi bankanıza iletirsiniz. Talebi yaptığınız bankanın müşterisi olmanız sizin avantajınızadır. Bu şekilde kredi konusunda çok daha avantajlı hale geçersiniz. Çünkü banka sizi tanımaktadır. Çalıştığınız herhangi bir banka yoksa yine herhangi bir bankadan başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka talebinizi değerlendirmeye alır ve sizin kredi notunuza bakar. Neticede istediğiniz rakam olan 5000 TL’yi eğer uygun görürse onaylar. Sonrasında paranızı çekebilirsiniz. Kredi ne demek diye merak edenler tüm detayları buradan öğrenebilirler. Kredi başvurusu yapacaksanız faturalarınızı, kredi kartlarınızı düzenli ödemeniz son derece önemlidir. Bu sizin kredi notunuzu yükseltecek ve başvuru onayınızın hızlıca gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Kredi ne zaman onaylanır?

Kredi ne demek ve nasıl onaylanır konularına açıklık getirdik. Ne zaman onaylanacağına gelince kredi başvuru onayları birçok bankada dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir. İstediğiniz kredi niteliğine bağlıdır.


, , , ,