Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Notu Öğrenme Garanti

KREDİ NOTU ÖĞRENME GARANTİ

Kredi notu, kişilerin bankalar bazında sicili olarak düşünülebilir. Eğer kredi ya da kredi kartı başvurusu yapan bir kişinin kredi notu düşükse, bu talebinin olumlu sonuçlanması ya da istediği rakamda sonuçlanması kolay olmaz. Bu nedenle, kişilerin ödemelerine dikkat etmesi ve kredi notunu öğrenmesi uygun olur. Kredi notu öğrenme Garanti Bankası sitesinden yapılabilir.

Garanti Bankası ile Kredi Notu Öğrenme:

Kredi notu öğrenme Garanti Bankası üzerinden, bankanın sitesine girilerek yapılabilir. Kredi notu Kredi Kayıt Bürosu, KKB tarafından tutulmaktadır. Garanti Bankası’nın internet sitesine girmenizden sonra, başvurular menüsüne tıklayınız. Bundan sonra, KKB raporları butonuna tıklayınız. Bu sistem üzerinden kredi notu dökümleriniz rahatlıkla görüntüleyebileceğiniz bir durumda size yansıyacaktır. Üstelik bilgilerinizi altı ay süreyle rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kredi risk notunuzu öğrenmeniz, kredi ve kredi kartlarınızla ilgili performanslarınızı öğrenmeniz noktasında çok önemlidir. Özellikle düzenli şekilde bankalarla çalılan biriyseniz kesinlikle notunuzu düzenli aralıklarla kontrol ediniz. Bankalara olan borç miktarınızı da bu dökümden öğrenebilirsiniz. Bundan başka, kredi kartı ve hesaplarınızdaki limit miktarlarınızı da öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Notunuzu öğrenmeniz, kredi taleplerinizde dökümlerinizi sunmanızı da sağlar. Bu şekilde, kredi kurumu başvurularınızı daha kısa ve sağlıklı şekilde sonuçlandırır. Herhangi bir ödeme aksaması olup olmadığını da inceleyerek oto kontrol yapma şansınız olur. Bu konuda detayları sitemizden alabilirsiniz. Bankalar hakkında merak ettiğiniz bilgiler de sitemizde.


, , ,