Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Notu Öğrenmek

Kredi Notu Öğrenmek

Kredi notları, ihtiyaçlarımızı karşılamak veya hayallerimizi gerçekleştirmek üzere bankalardan destek almamızı sağlayacak en önemli kriterdir. Tüm finansal geçmişimiz ortak bir kuruluşta toplanır. Finansal geçmişimizin analizi sonucu hepimizin bir puanı olur ve biz bu puana göre bankalardan kredi alabiliriz. Kredi almamız tamamen buna bağlıdır. Kredi notunu ülkemizde belirleyen Findekstir.

Kredi notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Öğrenmek her ne kadar ölçüt olsa da asıl önemli olan bankanın kendi değerlendirilmesidir. Banka sizin notunuza bakarak size kredi verip vermeyeceği hususunda son kararı verecek merci olacaktır. Ancak hiçbir banka ya da kredi kuruluşu düşük bir finansal puana sahip kişiye para vererek risk almak istemez. Kredi kartı, fatura ödemelerinizi zamanında gerçekleştirdiğiniz takdirde söz konusu yükselmeler başlayacaktır.  90 gün boyunca ödemelerinizi düzenli yapmazsanız kara listeye girersiniz. Kara listeye girdiğinizde ise 5 yıl boyunca çıkamazsınız. Bu durumda herhangi bir kredi başvurunuz kesinlikle olumlu gelmeyecektir. Ayrıca banka ürünlerini de düzenli kullanırsanız size faydası olacaktır. Sürekli çalıştığınız bir bankanız olması da sizin için büyük avantajdır.

Kredi Notumu Nereden Öğrenebilirim?

Kredi Notu Öğrenmek konusunda sahip olacağınız skor size uygulanacak banka faiz oranlarında dahi oldukça etkilidir. Bu nedenle oldukça önem vermemiz ve yükseltmeye çalışmamız yararımızadır. Kredi notunuzu online olarak sorgulatabilir; kredi notunuzu kendiniz de öğrenebilirsiniz. Ya da kredi almak istediğiniz kurumdan da konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.


, , , , ,