Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Şartları

Kredi Şartları

Bankaların çalışma ilke ve prensiplerine göre kredi şartları birbirinden farklılıklar gösterebilir. Kendi müşterisine daha esnek olan ve kolaylık sağlayan durumlar da olabilir. Herhangi bir bankada hesabı olan bir kişinin yine aynı bankadan kredi çekmesi diğer kişilere göre daha farklı olabilir. Ev almak için konut kredisine başvuran bir kişiden istenilen belge  şartları ile daha farklı bir sebep ile kredi başvurusu yapan kişiden istenen belgeler birbirinden farklı olmaktadır.

Kredi Kartı Ödemeleri Sicili Etkiler Mi?

Aslına bakılırsa düzenli ödeme yapan ve düzenli bir geliri olan kişiler için kredi çekmek çok kolay olmaktadır. Çünkü bu bankalara iyi durum olarak geçtiği için kredi taksitlerinin de bu şekilde bir düzen içerisinde ödeneceğini düşündürür. Düz mantık ta bunu akla getiren bir unsurdur.

Yabancı Uyruklu Kişiler de Kredi Çekebilir

Yabancı Uyruklular için kredi şartları da pasaport ve oturma izni öncelik olarak gösterilmektedir. Sonrasında ise son üç aya ait oturum izni ile birlikte ikametgah ve elektrik, su, telefon gibi sabit faturalar gerekmektedir. Tüm bu belgelerin sonunda da çalışma durumuna göre farklılık gösteren bir belge de bankaların çoğu tarafından talep edilmektedir. Bankaların yaptığı kampanyalardan da faydalanan kişiler uygun faiz oranları ile ihtiyaçlarını gidermekte ve bu fırsatı avantaja dönüştürmektedir. Bu tarz fırsat seçeneklerinden de kişi ayırt edilmeden herkesin başvurabileceği kredi türleri arasında yer alır.


, , , , ,