Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Sigortası Nedir?

Kredi Sigortası Nedir?

 

Kredi çekmek isteyenler son zamanlarda kredi çekerken sigorta yaptırmak zorunda kalıyor veya bu enekle baş başa kalıyorlar. Peki kredi sigortası nedir diye soranlar için bu yazıyı hazırladık. Çektiğiniz kredileri geri öderken başınız bir hal gelmesi, ölüm veya kaza gibi durumlar olması sonucunda kredinizin iptaline, belli miktarının yok sayılmasına veya ailenizin ödememesine neden olan bir durumdur. Yani sigorta yaptırdığınızda bir bakıma size bir şey olduğunda geriye kalanlar sizin kredi borcunuzu ödemek zorunda kalmazlar. Ailesini düşünenler veya ihtimalleri göze alamayanlar için iyi bir seçenek.

Kredi Sigortası Zorunlu Mu?

Kredi sigortası nedir sorusuna cevap bulanlar için hemen söyleyelim ki, bazı bankalar sigortayı zorunlu tutmaktadır. Bazı bankalar ise seçenek olarak sunmaktadır. Elbette sigorta yapıldığında çekilen krediden bir miktar hayat sigortası kesintisi de yapılmaktadır. Bu konudaki tüm detayları kredi çekmek istediğiniz banka şubesine giderek kendiniz öğrenmeyi tercih etmelisiniz. Yaptırmazsanız ne olur veya yaptırırsanız ne gibi avantajları vardır diye merak ettiklerinizin hepsini banka yetkilileri en ince detayına kadar size anlatacaklardır.

Belli Bir Yaşın Üzerinde Zorunludur

Kredi sigortası nedir yazımızın devamında hemen belirtelim ki bu sigorta belli bir yaşın üzerindeki kimseler için zorunludur. Yaşlı kişilerin kredi çekmesi halinde bu sigortayı zorunlu şekilde yatırmaları gerekebilir. Bu konuda da bankalar farklı politikalar sürdürebildikleri için eğer yaşınız ileri ise mutlaka bankaya giderek bilgi almayı tercih etmelisiniz.

 

 

 

 


, , , , ,