Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Tayınlaması

Kredi Tayınlaması

Kimi zaman bankalar kendilerine gelen kredi taleplerinde insanları geri çevirebilmekte veya talep edilen kredi miktarından daha az bir miktara onay verebilmektedirler. Bunun birçok sebebi olabileceği gibi en önemli sebeplerden biri insanların finansal geçmişlerinin yetersiz olmasıdır. Kredi veya kredi kartı ödemelerinde geçmişte sorun yaşamış olan kişiler her zaman için bankaların ortak listesinde ismi olumsuz bir şekilde yer alan kişilerdir. Bu şekilde ret verilen veya daha az miktarda onay alan kredi onaylanan durumlara kredi tayınlaması denilmektedir.

Kredi Onay Şartları

Uzmanlar insanların veya kurumların bu gibi olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalmamaları için her zaman bankalar ile olan ilişkilerine özen göstermelerini önermektedirler. Bu konuda hata yapmamak için öncelikle fatura ve kredi ödemelerinde kesinlikle belirlenen zaman dilimlerinde tam olarak ödeme yapmak gerekmektedir. Yapılan bu ödemelerin gelecekte bankalar ile olan ilişkilerini direkt olarak etkileyeceğini bilen herkes hem kendileri hem de çevrelerindeki kişiler için bu kurala büyük önem vermektedirler.

Kredilerin Ret Olma Sebepleri

Kredi taleplerinde yapılan incelemelerde insanların geçmişleri kadar aynı zamanda o an ki gelir durumları hakkında da her türlü bilgiyi elde etmektedirler. Verilen krediyi geri ödeyip ödeyemeyecekleri veya o an da devam etmekte olan başka bir kredileri olup olmadığı gibi konular her zaman için alınacak olan kredilerin onay durumunu etkilemektedir. Kredi tayınlaması gibi bir duruma maruz kalmak istemeyen kişiler tüm bu konulara gereken özeni göstermelidirler.


, , , ,