Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Üstüne Kredi Çekilir mi?

Kredi Üstüne Kredi Çekilir mi?

Kimi zaman insanlar ödemeye devam ettikleri bir kredileri varken ikinci bir kredi almak zorunda kalabilmektedir. Bu durumda neler yapılması gerektiğini bilmeyen birçok kişi özellikle kredi üstüne kredi çekilir mi veya bunun için neler yapılmalıdır gibi soruların yanıtlarını aramaktadırlar. Bu konu tamamen bankaların kendi insiyatiflerine bağlıdır. Eğer müşteri kara listeye düşmeyen ve bankalardaki performansı iyi olan bir kişi ise o zaman aynı anda iki farklı kredi alablir. Bankalar bu kişiler için genellikle zorluk çıkarmazlar.

Kredilere Kredi Eklemek

Zaten kredi başvurularında bankaların baktıkları ilk konu müşterilerinin sahip oldukları kredi notudur. Tüm bankaların ortan noktası olan bu not özellikle kredi ve kredi kartı ödemelerini zamanında yapan kişiler ile yapmayan kişilerin birbirlerini ayırt edilmesine olanak tanımaktadır. Günümüzde birçok kişi aynı anda birden fazla kredi ödemektedir ve bankalar eskisi kadar zorluk çıkarmadan müşterilerine yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. İkinci krediyi almanın bir diğer yolu ise yapılandırma yapmaktır.

İkinci Krediyi Çekmek

Yani ödenen bir kredi varken ikinicisini çekmek için ilk kredinin kalan miktarına istenen ikinci kredinin miktarı ilave edilir ve ilk kredi tamamen kapatılır. Bu sayede insanlar yine tek bir ödeme yaparlar fakat aslında ikinci krediyi almış olurlar. Bu seçenekte kredi üstüne kredi çekilir mi sorusuna yanıt arayan kişilerin en çok aldıkları yanıtlardan biridir. Hatta bankalar genellikle müşterilerine bu şekilde hizmet vermek için önerilerde bulunmaktadırlar.


, , , ,