Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Kredi Ve Burs Başvurusu

Kredi Ve Burs Başvurusu

 

Öğrenim hayatınıza artık üniversitede devam ediyorsanız masraflarınız da artacak demektir. Okulların harç bedelleri yüksek olduğundan ve öğrencilik için gereken masraflar ailelerin belini büktüğünden devlet bu konuda da herkese yardımcı olmaktadır. Gençlere karşılıksız burs veren devletimiz aynı zamanda Kredi ve Yurtlar Kurumu sayesinde geri ödemeli krediler de vererek gençlerin eğitimlerine önemli katkılarda bulunmaktadır. Kredi ve burs başvurusu istenildiği takdirde aynı anda yapılabilir. Yani gençler hem burs için başvurabilir, hem de kredi almak isteyebilirler.

Kredi Bürolarından Başvurabilirsiniz

Başbakanlığa başlı burslar için okuldaki burs bürolarından başvurmak yeterli olmaktadır. Aynı işlem krediler için de geçerlidir. Bir öğrencinin kredi ve burs başvurusu yapmasında bir sakınca yoktur. Burs kazanıldığında kredi çıkmayabilir veya tam tersi de geçerlidir. İkisinden birisinin çıkması halinde ona göre davranılır. Konuyla ilgili her bilgiyi Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alabilirsiniz. Kurumun internet sitesinden de başvuru yapılabildiği gibi, bilgi almak da mümkündür

Avantajları Nelerdir?

Burs kazandığınızda geri ödemesi olmayacağı için okul bittiğinde herhangi bir geri dönüş yapmanız gerekmez. Verilen burslar karşılıksız olduğu için öğrenci herhangi bir borcun arlına girmez ve bu çok büyük bir avantajdır. Kredi çıktığında ise alınan krediyi okul bittikten sonra son derece düşük rakamlarla uzun vadelerde ödemek söz konusu olacağı için gençler mezun olduklarında da sıkıntıya düşmezler.

Krediler konusu sizin için önemliyse diğer yazılarımıza buradan bakabilirsiniz.


, , ,