Web
Analytics Made Easy - StatCounter Web
Analytics


Yapı Kredi Kimin

YAPI KREDİ KİMİN?

Ülkemizde hizmet sunan, birçok yurtdışı kaynaklı ya da yerli sermayeye sahip bankamız bulunmaktadır. Bunların arasında hem özel statüde bankalar, hem de kamu bankaları bulunmaktadır. Ülkemizde, özel bankalar arasında yer alan ve son derece güvenilen bir banka ise Yapı Kredi Bankası’dır. Yapı Kredi Bankası, 1944 yılında kurulmuştur. İkinci Dünya Savaşı’ndan hemen sonra kurulan banka, o dönemde savaşa girmeyen, ancak zorluklarını yaşayan bir ülkenin ekonomik anlamda kalkınması noktasında önemli hizmetler sunmuştur.

Yapı Kredi Bankası Tarihi Bir Kurumdur:

Yapı Kredi Bankası kurulduğu dönemde, ülkemizin ilk ulusal çaplı bankası olarak dikkat çekmiştir. Bu banka, hem kişi, hem de kurum bazında bugüne kadar sayısız kredi vermiştir. Banka yıllar içinde birçok defa el değiştirmiş olmakla birlikte, günümüzde Yapı Kredi kimin sorusunun cevabı Koç Holding grubudur.

Yapı Kredi ve Hizmetleri:

Yapı Kredi kimin sorusunun cevabı Koç Holding olmakla, bu durum ülkemizde bankaya karşı çok önemli bir güvenin sağlanmasına söz konusu olmaktadır. Malum, Koç Grubu ülkemizin en güvenilir holdinglerinden biridir. Koç Holding Koçbank ile bankacılık faaliyetlerini sürdürmekle, Yapı Kredi Bankası’nın alınmasını takiben, her iki banka birleşmiştir. Bundan sonra her iki banka birleşmiş olup, Yapı Kredi Bankası kapsamında faaliyetlerine devam etmiştir.

Banka kapsamında, ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri, kredi kartları gibi birçok uygulama sunulmaktadır. Sitemize tıklayarak, banka ve uygulamaları hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.


, , ,