Bankalar

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası

Katılım bankası, faizsizlik prensibine uygun olarak kredi kullandırmak amacıyla kurulan bir oluşumdur. Günümüzde hizmet veren birçok banka, katılım bankası adı altında farklı bir şube kurarak ticari müşterilerine hizmet veriyor. Türkiye’nin en kurumsal bankası olan Ziraat Bankası, kendi bünyesinde oluşturduğu Katılım Bankası ile müşterilerine hizmet veriyor. Ziraat Katılım Bankası üzerinden sıfır faizli kredi çekebilmek mümkün oluyor. Ancak burada bazı temel şartlar vardır. Bu kurum üzerinden krediyi yalnızca ticari işletme ortakları çekebiliyor. Bankanız kar ve zararı hesaplayarak, ticari işletmelerin kazancına ortak olur. Yani krediye faiz uygulanmaz ama elde ettiğiniz kazançtan belirli pay alınır.

Ziraat Katılım Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası üzerinden katılım hesabı açmak için normal bankacılık şubelerini kullanamıyorsunuz. Bankanın ayrı şekilde oluşturduğu katılım şubesine başvurarak kendinize bir hesap açabilirsiniz. Bunun yanı sıra katılım şubesinin ayrı şekilde oluşturulan bir internet sayfası vardır. Bu sayfada giriş yaptığınız zaman karşınıza Anında Hesap Aç butonu gelir. Buradan kendinize bir hesap açabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankasından Nasıl Kredi Çekilir?

Bireysel banka müşterilerinin katılım bankası üzerinden kredi çekebilmesi mümkün oluyor. Katılım bankasının hizmet verdiği temel kesim, ticari ortaklardır. Üzerinize kayıtlı olan şirketin bilançosunu bankaya beyan ederek kredi kullanabilirsiniz. İşletmenin kar ve zarar durumu hesaplandıktan sonra sizlere bir kredi limiti oluşturulur. Bu krediyi sıfır faizli olarak kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Tavsiye Konumuz

Kapalı
Kapalı