Krediler

Ziraat Kredi Hesaplama

Ziraat Kredi Hesaplama

Kredi hesaplamalarının başvuru işlemlerinden önce yapılması, müşteriler için oldukça önemli bir noktadır. Başvurudan sonra geri ödemelerle alakalı olarak herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için, kredi hesaplamaları önceden yapılmalıdır. Böylece kredinin toplam geri ödemesinin ne kadar olduğunu ve aylık ne kadar para ödeyeceğinizi görebilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden çekeceğiniz tüm kredilerin hesaplamalarını, resmi internet sayfasında bulunan hesaplama aracından yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz hesaplama aracına; faiz oranı, vade sayısı ve ödeme sıklığı bilgilerini yazmanız istenir. Sonrasında önünüze kredi tablosu çıkarılır.

Ziraat Kredi Başvurusu

Ziraat Bankasından kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler, internet üzerinden ya da SMS üzerinden başvuru yapabilir. Ancak bankanın aktif bir müşterisi olmayan kişilerin, kredi başvurularını tamamlamak için doğrudan şubelere gitmesi gerekiyor. Öte yandan taşıt kredisi ve konut kredisi gibi ürünlerde, bankaya verilmesi gereken bazı evraklar vardır. Söz konusu evrakları bankaya teslim etmek için yine şubeye gitmeniz gerekecektir.

Ziraat Kredi Faiz Oranları

Ziraat Bankasının belirlediği kredi faiz oranları, bankacılık sektöründeki en avantajlı oranlardan birisidir. Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularını, %1,37’den başlayan faiz oranlarıyla yapabilirsiniz. Taşıt kredilerinde %1,35, konut kredilerinde ise 0,95’ten başlayan oranlarla kredi başvurularını yapabilirsiniz. Farklı kredi türlerinde uygulanan vade seçenekleri ise 120 aya kadar çıkabiliyor. Ayrıca tüm kredi faiz oranlarının, vade sayısının artması ile birlikte artış göstereceğini unutmamak gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Tavsiye Konumuz

Kapalı
Kapalı