Krediler

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum

Günümüzde birçok banka bireysel ve kurumsal olmak üzere hizmet vermektedir. Bankalar adeta birbirleriyle yarışırcasına düşük faizlerle ihtiyacınız olan nakdi size verebiliyor. İnsanların birbirlerine borç para verdiği günlerin çok ama çok geçmişte kaldığını düşünecek olursak şu an en doğrusu bankalar ile para ihtiyacınızı çözmek.
Kredi Almak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Önemli olan bankaların kriterlerine yani kredi verilebilir müşteri portföyüne uygun olup olmadığınızdır. Daha önce kredi kullandıysanız bunun ödemeleri düzgün yapıldı mı? Kredi kartınız varsa ödemeleriniz düzenli mi? Beyan edebileceğiniz düzenli bir geliriniz varsa ve banka siciliniz temizse o zaman kredi kullanamamanız için hiç bir sebep bulunmuyor. Günümüzde ev hanımlarına bile gelir beyan etmeden belli limitlerde kredi açan bankalar olduğunu da düşünecek olursak; sizin kredi kullanamamanızın tek bir sebebi kalıyor oda bankaların portföyüne uygun bir müşteri değilsiniz demektir.

Kredi Almak İçin Ne Yapmak Gerekli?

Öncelikle şartlarınızı bu kriterlere uygun hale getirebiliyor musunuz buna bakmalısınız. Bugün yeni çıkan kanunlar insanların bankalarla olan kötü ilişkilerini düzeltmeye yönelik imkanlar sağlıyor. Bankanızla konuşup eski düzensiz ödemelerinizi taksite bağlatabilir ve yenisi için destek isteyebilirsiniz veya gerek kurumsal gerekse bireysel olarak üretim amaçlı KOSGEB desteklerinden faydalanabilirsiniz. Ancak göz ardı etmemeniz gereken şey bu paraya ne için ihtiyaç duyulduğunun tespitidir.

Hiçbiri olmadıysa o zaman yapılabilecek en doğru şey yakınlarınızdan veya ailenizden destek almak olmalıdır. Sizin adınıza bir bankaya başvurabilir ve çok düşük faizler, uygun ödeme koşulları ile size kredi çekmelerini sağlayabilirsiniz. Yardımcı olmasını istediğiniz kişi ile aranızda bir protokol yaparak kişinin zarar görmeyeceğine ikna edebilirsiniz.

Günümüzde güvene dayalı ilişkilerin kalmadığını düşünecek olursanız yakınlarınızdan talep edeceğiniz bu yardımı onlara zarar vermeyecek hale getirmeniz ve güvence altına almanız gerekecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Kapalı