Web
Analytics


Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Akbank finansal kurumu üzerinden ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünen bireyler için bankanın resmi sitesi üzerinden yapılacak olan bireysel kredi hesaplama işlemi bankaya gitmeden ya da telefonla aramadan çekilecek olan kredinin geri ödeme taksitlerinin ve toplam tutarının gösterileceği bir hesaplama aracını kullanıcıların hizmetine sunar. Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanarak ihtiyaç kredisi dâhilinde ödeme planı oluşturabilmeniz mümkündür.

Akbank Kredi Hesaplama Aracı

Sitede yer alan kredi hesaplama aracı üzerinden kullanıcının kullanmak istediği kredi türünü girmesi, kredinin vadesini ve tutarını belirlemesi ve kredi hesaplama işlemini yapması gerekir. Araç üzerinden girilen bilgiler doğrultusunda kullanıcının karşısına bilgilendirme ekranı gelerek kredinin aylık taksidinin ne kadar olacağı, kredinin faiz oranı ve kredinin toplamda banka kuruluşuna ne kadar tutarda geri ödeneceği gibi bilgilere rastlanabilir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bankanın sitesi üzerinden hesaplama işlemini yapan kişiler için banka müşterisi ise bireysel şubeden giriş yaparak başvuru yapmaları, banka müşterisi değil ise bankayı arayarak ya da SMS atarak veya bizzat en yakın banka şubesine giderek ihtiyaç kredisi için başvuru yapmaları mümkündür. Akbank ihtiyaç kredisi dâhilinde yer alan faiz oranları yılın belirli dönemlerinde değişikliğe uğrayabildiği için kredi çekilmeden önce değişen faiz oranlarının kabul edildiğine dair bir belgenin müşteri tarafından imzalanması gerekir. İhtiyaç kredisinin kabulü Akbank genel merkezinden onay geldikten sonra yapılır.

 


, , ,