Araç Vergi Hesaplama

Araç Vergi Hesaplama

Resmi olarak trafiğe kayıtlı olan her araç, devlete Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemekle yükümlüdür. Ödenecek olan bu vergiler, araçların tipine ve yaşına göre farklılık gösterir. Örneğin; binek araçlarla kamyonların ödeyeceği vergiler arasında belirli farklar vardır. Araçlarınız için ne kadar vergi ödemeniz gerektiğini hesaplamak için internet üzerindeki hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Bu hesaplama araçlarına; aracın yaşını, motor hacmini ve türünü girerek ne kadar vergi ödeyeceğinizi tespit edebilirsiniz.

Araç Vergisi Nasıl Ödenir?

Araç vergilerini ödemek için tüm vergi tahsilat dairelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca PTT şubelerinden ve anlaşmalı olunan tüm banka şubelerinden vergilerinizi kolayca yatırabilirsiniz. Araç sahibine ait kimlik numarası ile ödemeler basitçe yapılabilir. Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti, Akbank, Yapı Kredi, Vakıfbank, Finansbank, TEB, Denizbank, Anadolubank, HSBC, Şekerbank ve Kuveyt Türk; vergi tahsilatı için yetkilendirilen bankalar arasındadır.

Araç Vergisi Kredi Kartı İle Ödenir mi?

Vergi borçlarını ödeme konusunda kolaylık olması için kredi kartı seçeneği geliştirilmiştir. Kredi kartı ile tüm banka şubelerinden rahatlıkla yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sayfası üzerinden kendiniz de kredi kartlarını kullanarak yatırım yapabilirsiniz. Ancak ödemeleri internetten yapabilmek için kredi kartlarının internet alışverişlerine açık olması gerekiyor. Kredi kartı ile yapılan vergi tahsilatları için herhangi bir taksit uygulaması yoktur. Tüm araç vergileri tek çekim olarak tahsil edilecektir.


, , , , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.