Web
Analytics


Credit Card

Credit Card

Yaşadığımız dönem içerisinde nakit alışveriş seçeneği yerine, kredi kartı ile alışveriş seçeneği daha çok tercih edilir duruma gelmiştir. Avrupa’da Credit card olarak bilinen bu sistem, sizlere belirli bir miktarda kredi sunarak alışverişleri yapma fırsatı verir. Hizmet veren tüm bankalar, vatandaşlara yönelik kredi kartı sunuyor. Özellikle son yıllarda kredi kartı kullanımlarının büyük artış göstermesi, bankaların yoğun teşviklerinden kaynaklanıyor.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ilgili bankanın şubesine giderek başvuru yapabileceği gibi, internet üzerinden de talep gönderebilir. Kredi kartı başvuruları, kredilere yapılan başvurular kadar teferruatlı değildir. Yüksek bir gelir durumuna sahip olmasanız bile, belirli bir limitte kredi kartı alabilirsiniz. Kredi kartı başvurularında belirli bir formu doldurduğunuz zaman başvurunuz alınır ve en geç 1 hafta içerisinde kartınız adrese gönderilir.

Kredi Kartı Kullanmak Avantajlı mı?

Kredi kartları, nakit sıkıntısı yaşandığı durumlarda kişilere finans sağladığı için avantajlı bir hizmettir. Ancak bilinçsiz kullanım sonucu son yıllarda kredi kartı borçları yüzünden bankalarla icralık olan milyonlarca kişi vardır. Unutulmaması gereken nokta şudur ki; kredi kartları hiçbir şekilde sizlere aşırı harcama yapma lüksü yaratmaz. Yalnızca gelirinizin yettiği miktarlarda ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yaptığınız tüm alışverişlerin belirli bir geri ödeme günü vardır. Gelirinizden fazla harcama yaptığınız zaman, ödeme günlerinde çok büyük sıkıntılar çekebilirsiniz.


, , ,