Web
Analytics


Findeks Hesabı Kapatma

Findeks Hesabı Kapatma

Bir bankadan kredi almak için başvurduğunuzda öncelikle banka tarafından kredi notunuz incelenir ve sonrasında kredi verilip verilmeyeceği karara bağlanır. Bu işlemi banka kendi sistemi üzerinden yapar ve sizden hiçbir ücret talep etmez. Ama bazı durumlarda siz bankalara başvurmadan önce kredi notunuzu kendiniz öğrenmek ve buna göre ilgili bankaya başvuru yapıp yapmama kararı vermek isteyebilirsiniz. Kredi notu öğrenmek için kurulan Türkiye’ de tek yetkili kurum Findeks’tir. Kendiniz kredi notunuzu sorgulamak için Findeks’e kayıt olmak ve her sorgulama için de 4 TL ödemek zorundasınız. Şunu hemen bildirelim; sorgulama yapmadığınız zaman sizden herhangi bir ücret alınmaz yani verdiğiniz kayıt ve kredi kartı bilgilerinizin Findeks’in veri tabanında saklı kalmasında bir sakınca yoktur. Findeks Hesabı Kapatma nasıl yapılır?

Findeks Hesabını Kapatma isterseniz

Ama yine de Findeks’e kayıt olduğunuz bilgilerin silinmesini isterseniz ne yapmanız gerekir? Findeks’in resmi sitesinde üyelik iptali yapabileceğiniz herhangi bir link bulunmamaktadır. Bilgileri sildirmek yani üyelik iptali yapmak için telefonla veya e – maille başvuru yapabilirsiniz. Findeks müşteri hizmetleri servisi numarası 444 4 5522 dir. Bu numarayı arayarak müşteri temsilcisine bilgilerinizi sildirmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Findeks’in müşterilerle iletişim kurduğu e – posta adresi ise: [email protected] adresidir. Bu mail adresine üyeliğinizi iptal etmek istediğinizi belirttiğinizde bilgileriniz Findeks veri tabanından silinecektir.


, , , ,