Web
Analytics


Gelir Belgesi Olmadan Kredi Nasıl Çekilir?

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Nasıl Çekilir?

Gelir belgesi olmandan, senetsiz ve kefilsiz bankalardan kredi çekmek isteyenler için bazı bankalar müşterilerine belgesiz kredi çekebilmek imkanı veriyor. Bankalardan kredi çekebilmek için birçok şartlar vardır ve bu şartlar bankadan bankaya değişir. Gelir belgesi olmadan kredi nasıl çekilir sorusunun cevabı gelir belgesi olmayan ve bankadan kredi çekmek isteyenlerin en çok merak ettikleri sorular arasında.

Bankadan Kredi Çekebilme Şartları Nelerdir?

Öncelikle bankadan kredi çekmek isteyen kişinin sigortalılık süresi yeterli olması gerekir. Yani kredi çekecek kişinin çalışmakta olduğu iş yerinde en az 6 ay sigortalı olarak çalışması gerekir.
Kredi çekecek kişinin geçmişe dönük kredi kartı borcunun olmaması gerekir. Ayrıca önceden çekilmiş bir kredisi var
ise ödemelerinde bir sıkıntı olmaması gerekir.

Bankadan kredi çekebilmek için kredi çekecek kişinin kredi notunun önemi çok vardır. Kredi notu kişinin geçmişindeki kredi ödemeleri, borç bilgilerine göre hesaplanır. Kredi notunun düşük olması durumunda bankadan kredi çekmek zorlaşır.
Kredi çekecek kişinin bankadan dolayı idari takipte olmaması, bankadaki borcundan dolayı icralık gibi bir idari işlem ile ilgili olmamak.

Bankalardan kredi çekebilmek için kesinlikle krediyi çekecek kişinin geçmişe dönük borçlarını ve taksitlerini düzenli ödemesi kredi çekmek için kolaylık sağlayacaktır.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Almak

Gelir belgesi olmadan kredi çekmek mümkündür. Mesela araç alırken, ev alırken bazı bankalar ipotek karşılığında şahıslara kredi imkanı sağlamaktadır. Yani mesela bir araç alacaksınız ve paranız eksik banka size araç için kredi imkanı sağlıyor fakat araç üzerine ipotek yapıp kendini garantiye alıyor. Bankaya kredi borcu ödenmediğinde banka aracınıza el koyuyor.

Bankalar gelir belgesi olmayan kişileri araştırarak çekmek istediği kredi tutarını ödeyip edememesi durumunu araştırarak kişilere uygun kredi imkanları sağlar. Bu durum belgesiz çalışan esnaf ve çiftçiler için geçerlidir.