Web
Analytics


Konut Kredisi Almak

Konut Kredisi Almak

Konut kredisi, ev almak isteyenlerin ihtiyaçları kadar nakit parayı bankalara başvuru yaparak ödeme almalarıdır. Uzun vadelerde ödenen bir kredi türüdür. Konut kredisi almak bir takım işlemlerin uzun uzadıya sürmesiyle gecikebilir ya da erkenden de alınabilir. Konut kredisi alınırken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır.

Konut Kredisi Almanın En Kolay Yolları

1) Kredi Kayıt Kurumu (KKB) Kredi Notu

Yapılan her kredi kartın hareketleri incelenmektedir. Yapılan her işlem bir sonraki kart işlem durumunuz için birbirine etki göstermektedir. Bunu kredi kayıt kurumu eskiden kullanmakta olduğunuz kredi, kredi kartı, aylık ödeme düzenine göre birçok kriterlere uygunluk göstererek, konut kredisi kullanımı yapabilmeniz için kredi notunuzun yeterli bir puan düzeyinde olması gerekmektedir.

2) Peşinat ve istenen Kredi Tutarı

Almak istenilen konut tutarı ev bütçesi dâhilinde %25 peşinat ile birlikte olmak zorundadır.

3) Uzun Süreli Aynı İşte Çalışıyor Olmak

Konut kredisi alımında istenen şartlar aynı işyerinde sabit bir şekilde sorunsuz 6 ay çalışıyor olmasıdır. Eğer uzun süre sabit bir iş yerinde düzenli bir gelir ile çalışıyorsanız konut kredisi alımınız daha da kolaylaşır. Bankalar borç ödenmesinde sadıklık ister bu nedenle detaylı araştırmalar yaparak kredi verirler.

4) Evli Olmak ve Eşin Çalışır Durumda Olması

Evli olmak avantaj arasında en çok kolaylık sağlayan seçeneklerden birisidir. Çünkü hane gelirinin 2 taraftan olması yüksek gelir sahibi olduğunuzu gösterir. Bu nedenle konut kredisi alımında kolaylık sağlanır.


, , , , , ,