Web
Analytics


Konut Kredisi Ev Almak

Konut Kredisi Ev Alma

Konut kredisi ile alınan ev satılabilir mi sorusu çoğu insanın aklını kurcalayan bir durumdur. Konut kredisi ev almak isteyen ve durumu buna el vermeyen insanların ilk olarak tercih ettiği yollardan birisidir.

Konut Kredisi Nasıl Kullanılır?

Konut kredisi kullanmak isteyen bir insan öncelikle satın almak istediği eve karar verdikten sonra bu evin krediye uygunluğunu sorgulatması gerekir. Krediye uygun olduğu anlaşılan ev için bankaya yapılacak başvuru ile şahsın kendisinin talep edilen tutar kadar krediyi ödeyip ödeyemeyecek güce sahip olduğu araştırılarak banka tarafından olumlu sonuç çıkması koşuluyla kredi kullandırılır.

Konut Kredisi İle Alınan Ev Satılabilir mi?

Kredi tutarı genel olarak satın alınan evin ekspertiz tarafından belirlenen bedelinin yüzde 75’i ne kadar bankalar tarafından sağlanır. Banka konut kredisi ile alınan ev banka tarafından kredi verilip satın alındıktan sonra tedbir konularak satılması engellenir. Konut kredisi vadeleri genel olarak 120 ay yani 10 yıl üzerinden sağlanır ödeme koşullarına göre taksit sayısı düşürülüp yükseltilebilir. Konut kredisi ile alınan ev satılabilir mi sorunun cevabı hayırdır. Ancak bu durum sadece konut kredisinin devam ettiği sürece geçerlidir. Kullanılan konut kredisi vadelerinin son bulmasıyla yani taksitlerin ödenerek bankaya olan borcun bitmesiyle satın alınan ev üzerindeki tedbir kalkar ve tamamen sahip olunur böylece konut ile ilgili istenilen alım satım gibi bütün resmi işlemler gerçekleştirilebilir.


, , , ,