Konut Kredisi

Konut Kredisi

Birçok konut sahibi olmak isteyen vatandaşın aklındaki “Konut Kredisi ?” sorusunun cevabı aslında çok basit. Öncelikle çok büyük bir kesimin son kampanyalar ve/veya promosyonlardan sonra ev hayali gerçekleşmeye çok daha yakınlaştı. Uzun bir zaman bankalardan kredi çekmek için doğru kampanya ve/veya promosyonu bekleyen vatandaşın aklını karıştıran bu soru artık yanıtını buldu.

Alınacak Konutun Sadece %80’i Oranında Kredi Verilmekte

Başlıkta da yazdığı üzere alınacak konutun sadece %80 gibi bir oranında kredi çekimi sağlanabilmekte. Şöyle ki; En basit yapılabilecek hesap ise 100.000 TL üzerinden doğal olarak sadece 80.000 TL çekebilmek olarak hesaplanabilir.

Sadece %80’i Oranında Kredi Çekerek Nasıl Konut Alınır?

%80 oranında kredi çektikten sonra üzerine katarak konut alımı yapılabilmekte. Öyle ki; Başbakan Binali Yıldırım bir açıklama yaparak, bankaların en fazla değer biçilen konutun %80’i oranında kredi tahsis edilebileceğini geri kalan %20’lik kısmı ise vatandaşın kendi cebinden ödemesi gerektiğini duyurdu.

Kredi Verilecek Konutta Ne Gibi Şartlar Aranır?

Bankaya kredi başvurusu yapılacak konut için bir eksper görevlendirilir. Eksper evin kullanımı, m2’si, oda sayısı ve bina yaşına göre bir rapor belirler ve bunun sonucunda banka müşteriden konutun tapu fotokopisini ister. Tapu müdürlüğünce sorgulanan konutta herhangi bir ipotek veya rehin olmadığı görülürse banka krediyi onay sürecine aktarır. Eğer birey kırmızıçizgi yemediyse, önce merkez bankasından sicili kontrol edilir sonra banka evin ipoteğini alarak kredi kullanım izni verir


, , , , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.