Kredi Çekemeyenler

Kredi Çekemeyenler

Daha önce kredi çekmiş ama gününde ödeme yapılmadığı için daha sonrasında yıllar geçse dahi kredi çekemeyenler listesinde kendisini bulabilir. Çünkü, bankalar için sadece kredi ödemesi değil, elektrik, su, cep telefonu faturalarının ödenmesi de çok önemli bir yere sahip. Her şeyin kayıtlı olduğu düşünüldüğü zaman üzerine kayıtlı olan en ufak bir ödeme aksamasında sicil bir anda bozuluyor. Düzeltmek için de uzun yıllar düzenli bir şekilde yaşam akışında yer alan ödemelerin düzenli olması ile düzelmektedir. Bu okul karnesi gibi düşünülebilir.

Kredi Puanını Etkileyen Nedenler

Düzenli ödeme dışında kredi çekemeyenler kişiler genellikle düzenli geliri olmayan kişiler arasında yer alıyor. Bankalar bu konuda çok büyük hassasiyet gösteriyor. Resmi olarak bir gelir beyan edemeyen kişi kredi çekmek konusunda çok büyük zorluk çekmektedir. Bu konuda atılacak adımlar asla yeterli olmayacaktır. Geliri olmayan kişi düz mantık düşünülürse kredi ödemesini de yapamayacak kişi olarak görülüyor. Bu şartları olgun hale getiren kişilerin olumsuz bir durum ile karşılaşmayacağı kesin. Önceki yıllara oranla bu konularda tüm bankalar çok büyük hassasiyet göstererek her detayı araştırarak karalarını bu yönde veriyorlar. Bu ticari kredilerden tatil kredilerine kadar ortak noktada buluşulan bir konudur.

Kredi Limiti Neye Göre Belirleniyor?

Kişilerin çekebileceği maksimum miktar gelirleri ile paralel gitmektedir. Ödeme gücüne göre de bu miktar arttığı için iki taraf da zorlanmadan her şey yolunda gidecektir.


, , , , , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.