Kredi Derecelendirme Kuruluşları

KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞLARI:

Hem ülkemizde yani ulusal anlamda, hem de uluslar arası anlamda kredi değerlendirme kuruluşları bulunmaktadır. Uluslar arası olarak hizmet sunan kuruluşlar, ülkelerin kredi durumlarını yani ekonomik yapılarını, mali anlamda durumlarını incelemektedir. Dünyamızda birçok ülke, ülkemiz dahil olmak üzere kredi kullanmaktadır. Bunları uluslar arası statüde resmi finans kurumları vermektedir. Kredi durumları da kredileri değerlendiren, analiz eden kurumlar tarafından incelenmektedır.

Ulusal Anlamda Kredi Değerlendirme Kuruluşları:

Ülkemizde, ulusal anlamda hizmet sunan kredi değerlendirme kuruluşları, kişilerin ve firmaların, bankalar bünyesinde işlem yapan kişilerin kredi notlarını tutmaktadır. Kredi notu kişilerin banka hizmetlerinden yararlanması için çok önemlidir. Kredi kartı taleplerinde, kredi taleplerinde kredi notuna göre olumlu ya da olumsuz cevap verilmektedir.

Kredi Notu Değerlendiren Kurumlar:

Ülkemizde kredi notu kayıtları Kredi Kayıt Bürosu yani kısaca KKB tarafından yapılmaktadır. Bu işlemler tüm bankalar tarafından sistemlerinde yüklü olduğundan, incelenebilmektedir. Öte yandan, resmi olan bu verilerin büyük bir titizlikle her ay yeniden düzenlendiğini belirtelim. Kredi notunuzu görüntülemek için Findeks kayıtlarından yararlanabilirsiniz.

Kredi notu kavramı son derece önemlidir ve bu konuda tüm detayları sitemizden de öğrenebilirisiniz. Kredi notu, kredi kartlarında ödemelerin gecikmeli olması, kredi taksitlerinin gecikmesi ya da ödenmemesi durumlarında düşmektedir. Bu nedenle, kişilerin banka işlemlerinde ödeme disiplinlerini kazanmaları gerekir. Bütçenize uygun şekilde kredi alma ya da harcama yapma disiplinlerini edinmek çok önemlidir.


, , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.