Kredi Derecelendirme Notları

Kredi derecelendirme notları

Banka ve kredi kuruluşlarının kredi derecelendirme notları ile ilgili gerçekleştirecekleri incelemeler oldukça önemlidir. Sizler banka kredisi almak istediğinizde müşterisi olduğunuz bankaya başvurunuzu gerçekleştirirsiniz. Banka sizin mali ve finansal durumunuz ile ilgili inceleme yapar. Bu inceleme de dikkate aldıkları en öncelikli konu kredi notunuzdur.

Kredi derecelendirme notları neye göre belirlenir?

Kredi derecelendirme notları sizlerin banka ürünlerini kullandığınız süreç içerisinde değerlendirilir. Ayrıca kişisel resmi ödemelerinizin tamamı da değerlendirme konusu olur. Üzerinizde herhangi bir icra davası olup olmadığına, faturalarınızı zamanında ödeyip ödemediğinize, kredi kartı borçlarınızı zamanında ödeyip ödemediğiniz gibi faktörlere bakılarak size bir not verilir. Bu analiz sizin adeta bir finansal karnenizdir. Bu şekilde sizler kredi kurumları ve bankalara başvurduğunuzda onay süresince bir değerlendirmeye tabi tutulmuş olursunuz. Banka ya da kredi veren kuruluş bu analizler ışığında gelirinizi de göz önünde bulundurarak sizinle ilgili bir karara varır. Bu karar neticesinde talep ettiğiniz tutarda bir krediye onay verir ya da size verebileceği kredi tutarını belirtir. Hatta uygulayacağı faizleri ve taksit sürelerini de belirleyecektir.

Kredi derecelendirmeyi Kim yapar?

Kredi derecelendirme notları Findeks’in analizleri sonucunda gerçekleşir. Bankalar sizin notunuzu findekse kayıt yaptırmak suretiyle öğrenir ve buna göre kredi verip vermeme kararını alırlar. Finansal karneniz ne kadar iyi olursa siz de o derece rahat eder ve talep ettiğiniz kredileri alabilrisiniz.


, , , ,


Nakit ihtiyacınızı sizlerde cazip koşullara sahip kredi çekerek gidermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için sektörde hizmet veren bankaların yeni yaptıkları kampanya ve avantajlardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Kredi Notu düşük olanlar, Dosya Masrafı ödemek istemeyenler, düşük faizler ve uzun vade Kredi kartı borcu kapamak isteyenlerin Banka işlemleri tüm sorulara yanıt bulabilecekleri bir platform olduğunun altını çizmek isteriz.Tüketici kredisi, konut ya da taşıt talepleri gibi farklı konu başlıklarında bankalar arasında kıyaslama yapabilme ve bütçenize uygun olanını bulma gibi destekleri de alabilirsiniz. Eğer bir girişimci iseniz ve devletin verdiği Kosgeb olanaklarından yararlanma amacınız bulunuyorsa, bunları da hangi yolları izleyerek gerçekleştireceğinizi görebilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden Kredi veren yerleri, kara liste ve düşük puandan nasıl kurtulup para sıkıntısını çözebileceğinizi de güncel verileri ışığında böylesine elit bir site de öğrenebilirsiniz.Talep ettiğiniz miktarı karşılama şartları ve yerine getirmeniz gereken bir takım kredi prosedürlerini de artık tespit etmeye son derece yakınsınız. Krediler ve bu kategoriye dahil diğer işlemler için her zaman sizi memnun kalacak bir durakta olduğunuzu unutmayınız. Sizin için ekonomik seçeneklerle kredi vermeye hazır bankaları ve bunu almanızı sağlayan metotları artık her zaman rahatlıkla keşfedeceğinizi de unutmayınız.